Türkiye’de faaliyet gösteren en gözde şirketlerle en iyi yetenekleri bir araya getiren toptalent.co, mantığı ve modeli çok basit ancak bir o kadar etkili olan yeni nesil bir işe alım modelini şirketlere sunuyor. 

toptalent.co, şirketlere seçeceği konuyla ilgili buluşma sayfası hazırlayıp kısa süre içinde ya da gelecekte işe almayı planladıkları yeteneklere-sonunda işe alım olacağını söylemeden, ilgili yetenekleri kendi ofislerine davet edebilme imkânı sağlıyor.

toptalent.co, işe alım etkinliklerini organize ederken etkinlikleri başarıya ulaştırmak için belirledikleri aşamaları şöyle açıklıyor: İşe alım etkinliği toptalent.co üzerinden yayınlanıyor. İsim, konsept, mesajlar, görsel tasarım gibi tüm detaylar belirleniyor. Geniş kitlelere ulaştırmak için detaylı bir iletişim ve sosyal medya planı yapılıyor.Şirketler “Talent Manager” özelliği ile arka planda tüm yetenekleri görüntüleyerek ve filtreleyerek yönetme imkânı buluyor. Hedef kitle olarak seçilen yetenekler belirlenen gün ve saatte işe alım etkinliğinde olmaları için toptalent.co tarafından koordine ediliyor.

Alanındaki en gözde şirketlerle en iyi yetenekleri bir araya getiren toptalent.co, işe alım etkinliklerinin şirketlere neler katacağını altın değerinde maddelerle sıralıyor;

  • Yapacağınız her işe alım etkinliği bilinirlik yaratmanıza destek oluyor. Bu etkinlikleri özellikle dijitalde bir mecra üzerinden yaptığınızda (örneğin toptalent.co’da) on binlerce yeteneğe ulaşabilirsiniz ve işveren markası bilinirliğinizi artırabilirsiniz.
  • Ofis kültürünü gösterirsiniz. Etkinliklerde siz yetenekleri tanırken, yetenekler de ofis ortamını, kültürünü, ruhunu anlamak, hissetmek istiyorlar. Yetenekle şirketin ne kadar fit edeceğini görebileceğiniz yegâne yer şirket ortamı.
  • Yeteneklerle yüz yüze samimi bir ortamda tanışırsınız. İşe ihtiyacı olan bir aday anlaşılır nedenlerden ötürü blöf yapabiliyor. Ancak işe alım etkinlikleri daha samimi ve doğal.
  • Zaman kazanırsınız ve operasyon yükünden kurtulursunuz. İşe alım etkinlikleri klasik organizasyonlara göre çok daha hızlı tasarlanabiliyor. Operasyon yükünüzü azaltmak için lokasyonu şirket içi seçmekte fayda var. Şirket içinde sade bir davet ile, işe alım etkinliğinizi kolaylıkla planlayabilirsiniz. Böylece etkinliklerinizi düşük maliyetlerle gerçekleştirmiş olursunuz.
  • Nokta atışı yeteneklerinizi seçersiniz. Başvuru yapan yetenekleri siz seçip davet ettiğinizden, sonrasında işe alım için bu kişileri takip edebilirsiniz.
  • İşveren markanızı güçlendirebilirsiniz. Etkinlik öncesinde ve sırasında şirketinizi anlatabilir, şirketinizle ilgili yeteneklere mesaj verebilirsiniz.
  • Harika bir deneyim yaratma şansı yakalarsınız. İşe alım etkinliğinize katılan yetenekler, bugün veya mezun olduğunda uzun vadede potansiyel yetenekler olarak dokunduğunuz ve iyi bir izlenim bıraktığınız kişiler olarak da sizi hep bilecek ve hatırlayacaklar. Bu da yetenek havuzunuzun sürekli dolu ve kaliteli kalması demek.
  • Şirketinize ilgi duyan yetenekleri çekersiniz. Y kuşağı yetenekler 1,5 yılda bir kez iş değiştiriyorlar. İşe Alım Etkinliklerinde, işe alım yapılacağı açıkça ifade edilmediği için, ilgili olan ile olmayan yeteneği oldukça net ayrıştırmanızı sağlıyor. Bu da etkinlikler ile işe alınan yeteneğin şirketinizde daha uzun kalması anlamına geliyor.

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”25690″ name=”D&R – Kitapyurdu ve İdefix’te En Çok Satılan 5 Kitap – 9 – 15 Nisan”]

[irp posts=”25689″ name=”Sinemalarda bu hafta 10 Film Vizyonda 13-20 Nisan 2018″]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir