Suç ve polisiye konularına ilgi duyanların severek izleyeceği ,her biri gerçek yaşanmış hikayelerden oluşan 5 polisiye belgeseli sizler için derledik.

1-Kabusa Dönen Yolculuklar 

Konusu: Kabusa Dönen Yolculuklar Belgeseli orijinal adıyla Banged up Abroad veya Locked up Aboard dünyanın en zor yerlerinde başarısızlıkla sonuçlanan planlar ve bunun sonucu cezaevinde veya rehine olarak sonlanan adrenalin dolu öyküleri bizzat olayı yaşayanların ağzından öğreneceğiniz tüm dünyada efsane olmuş bir belgesel dizisidir.

2-Amerikan Canavarı

Konusu:Dünyada en çok izlenen suç belgeseli kanalı İnvestigation Discoveryyapımı belgeselde, izleyeceğimiz daha önce yayınlanmamış görüntülerde korkunç bir ölümün ipuçları var.

Yazı önerisi
Netflix'in Gerilim Dolu Dizisi You Geri Dönüyor

3-Gelin Katili

Konusu: Gelin Katili Belgeseli’nde henüz yeni evlenmiş çiftlerin cinayetleri konu ediliyor. Henüz yeni evlenmiş, hala balayında olan bu çiftler nasıl cinayet işliyor veya karşısındakini öldürecek kadar nefret ediyor.Bu çiftler için ölüm sizi ayırana dek sözü çok erken gerçek olacaktı.

4-Kusursuz Cinayet

Konusu:Mükemmel cinayet var mıdır? Gerçekler bir gün ortaya çıkar mı? Cinayeti kusursuz kılan detaylara erişim sağlanabilir mi? The Perfect Murder serisi, dedektiflerin çıkmaz sokağa girişinin ardından tekrar yönlerini bulabilmelerini sağlayacak olan kusursuz cinayeti ekranlara taşıyor. Yeni bir ipucunun yarattığı farkla beraber soğuk vakanın aniden ısınması, mükemmel cinayete dair tüm detayların yavaş yavaş gün yüzüne çıkmasının etkisini hissettiriyor. The Perfect Murder serisi, tüm bölümlerinde kan donduran cinayetlerin işleniş bakımı açısından kusursuzluklarını el alıyor. Doğal gibi görünen ölümlerin altında yatan gizli sebepler, aslında ölümlerin birer cinayet olduğunu gösteren kanıtlara ulaşabilmeyi sağlıyor.

Yazı önerisi
Fast and Furious 9’un Çekimleri Tamamlandı!

5-Cinayet Beni Seçti

Konusu:Bir hayatın cinayetle nasıl iç içe olduğuna dair, eşsiz belgesele tanık olacaksınız. Cinayet Beni Seçti belgeseli, cinayet masası dedektifi olarak görev yapan Rod Demery’nin hayatını hiç olmadığı kadar yakından tanıyabilme olanağını bizlere getiriyor. Suçla ilişkisinin kişisel olması, onun bir seçimi değil; kaderinden gelen yazgısıydı. Annesini cinayete kurban veren Rod Demery, kardeşinin de bir katil olarak tanımlanması nedeniyle cinayete en yakın isim olarak hayatını şekillendirdi. Rod Demery, mesleki kariyeri boyunca 250’yi aşkın cinayeti aydınlatmış bir isim oldu. Cinayet Beni Seçti belgesel izle, Rod Demery’nin trajediden gelen başarıya nasıl ulaştığını gösteren detayları eksiksiz olarak izleyicilere aktarıyor.

Yazı önerisi
Mutlaka Okumanız Gereken 5 Kazuo Ishiguro Kitabı

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 9460 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe