Kitap

Eski Sayılan Ama Asla Eskimeyecek Olan Hobilerden Biri: Kitap Okumak

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı geçtiğimiz günlerde okuyucular ile yazar ve yayıncılarını buluşturdu. Fuara benimde katılma imkanım olduğu için çok şanslıyım ama kitaplara doyamadım.Hem sahaflara doyamadım hem de küçük öğrencilerin stantlarda kitap kurcalamalarına, ellerinin kitap poşetleriyle dolu olmasına ve oturabildikleri her yerde aldıkları kitapları kurcalamalarına hayran kaldım, doyamadım.

Kitap Okumanın Bilimsel Faydaları

Başladığınız her yeni kitap limanda demirlenmiş gemiyle denizlere açılmaktır. Bazen durgun sularda, bazen de fırtınalı bir denizde yolculuktur. Her kitap yeni arkadaşlıklar ve yeni dostluklar demek. Hayatımızdan belki hiç çıkmayacak kahramanlarla tanışmaktır. Daha önce keşfedilmemiş ve gizemli yerlerde soluklanmaktır.

19 ve 20. Yüzyılın En İyi 10 Romanı

Çağdaş İngiliz ve Amerikan edebiyatının 10 şahane romanı, öykü koleksiyonu, oyunları ve şiirleri; dünya edebiyatına katkıda bulunmuş 125 önemli yazar tarafından, ‘The Top Ten: Writers Pick Their Favorite Books’ (En iyi 10 Roman: Yazarların Favori Kitapları) adlı bir listede toplandı.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 5861 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe