Köpek gezdirenlerin yaptığı 5 hata, eğer sizlerinde köpeği varsa ve gezdirmeye çıkıyorsanız mutlaka bu hataları sizde yapıyorsunuzdur. Bazı zamanlarda bu hatalarla sokakta bile karşılaşabilirsiniz.

Köpekler, kediler kadar olmasalar da hafiften hareketlerini anlayamadığımız hayvanlar olabiliyor, hele bir köpeğiniz varsa ve gezdiyorsanız, sıralayacağımız hataları mutlaka sizde yapıyorsunuzdur.

[irp posts=”24206″ name=”Kandaki demiri mıknatısla çekmenin yolu bulundu”]
 

1-) Gezmesine izin vermemek

Hadi ama, bugün onun günü hem dışarı çıkarıyorsunuz, hemde tasmasına bağlı ipi gererek sadece ve sadece sizinle birlikte yürümesini istiyorsunuz. Köpekler meraklı hayvanlardır, bazen onların merakları başınıza ve başlarına büyük belalar açabilirselerde onlar bu meraklarından vazgeçmezler. Uygun olanı ise ipi biraz gevşek bırakarak, sizi çekiştirmeyerek, istediği yere gitmesi.

2-) Dışarı çıkarmadan önce yemek yedirmek

Köpeğinizi gezmeye çıkarmadan önce yemek yedirmek genellikle “Yemeğini veriyim de kafesine pislemesin” düşüncesinden kaynaklanıyor. Bu düşünce yanlış, yemek veya mama yiyen köpek genellikle hantal, tembel ve yorgun olur. Buda onun gezmeyi istememesi anlamına gelir. Yürüşten sonra yemek vermeniz gerekmekte.

[irp posts=”24152″ name=”Online dizi Dip’ten ilk tanıtım yayınlandı”]
 

3-) Sokakta herkese sevdirmek

Köpeğinizin cinsi agresif ırklardansa zaten kendisi sevdirmeyecektir ama, Golden gibi oyuncul ırklardansa sevdirip hemen yere yatacaktır, bunu dememizin sebebi, bazı insanlar kirli elleriyle köpeklerin ağzına yüzüne sürüp mikrop kaptırabilirler. Yazık !

4-) Köpekleri giydirerek gezdirmek

Köpekleri giydirerek gezdirenler var, kazak, t-shirt giydirip gezdirenler, bu köpeğin tüylerini sıkar ve daha fazla terlemelerine neden olur, köpekler aslında terlemekten hoşlanırlar ama bunu hem terleyip, hemde havalanarak yapmayı isterler. Siz kazak vb. ürünler giydirdiğinizde hoşlanmazlar. Sıkılırlar.

[irp posts=”24093″ name=”Netflix’te heyecan dolu bilim kurgu dizisi Lost in Space” başlıyor!”]
 

5-) Koşturmamak

Köpekler, koşmayı her zaman seven varlıklar olmuşlardır. Sizinde onlara ayak uydurmanız gerekebilir, köpekler koşmayı tek başına değil sürü olarak yapmayı daha çok sevdiklerinden “Şuraya saliyim, oynasın koşsun” fikri işe yapamaz.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir