Binlerce öğrencinin merakla beklediği KYK borçlarının silinmesiyle ilgili karar sonunda geldi.  Bilindiği üzere geri ödeme koşuluyla öğrencilere aylık olarak verilen KYK bursu, son zamanlarda sıkça gündeme geldi Hükumetin hazırladığı yeni tasarıda KYK borcuna af çıkmadı, fakat öğrencileri bir nebze olsun rahatlatacak müjdeli haber geldi.

Hükümetin aldığı karar kapsamında öğrencilerin 3.9 milyar liralık kredi borcu yeniden yapılandırılacak. Öğrencilerden Eylül ayından itibaren öğrenim kredisine bağlı herhangi bir gecikme faizi alınmayacak. Şimdiye kadar KYK borcunun geri ödenmemesi ya da gecikmesi durumunda işlenen faiz artık alınmayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan  Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu, “Üniversite eğitimi süresince öğrenim kredisi almış ancak mezuniyetinden 2 yıl sonra ödemesini gerçekleştirmeyen öğrencilere gecikme zammı uygulanıyordu. Eylül ayından itibaren artık öğrencilerden gecikme zammı alınmayacak, Önümüzdeki dönemde Maliye Bakanlığı’na başvuru yapacak öğrenciler için yeni ödeme takvimi hazırlanacak, son düzenlemeyle beraber öğrencinin ödeyemediği taksitlerden sonra oluşan faiz ortadan kaldırıldı. İlk ana borcu gibi işlem görecek” dedi.”

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”26810″ name=”Bu Test Kişiliğinizle Alakalı Tüm Sırları Ortaya Çıkartacak! (Görsel Test)”]

[irp posts=”26830″ name=”28. Akbank Caz Festivali’nin biletleri 1 Haziran’da satışa çıkıyor”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir