Geçen sene Lenovo Amazon’la birlikte geliştirdiği Echo stili Smart Assitant’ın tanıtımını yapmıştı. Şimdi ise firma  Echo Show’u andıran, ancak bu kez Google Assistant ile çalışan Smart Display’i görücüye çıkarttı.


Smart Display, uyandığınızda takviminize bir göz atmanızı, yemek pişirirken tarif videosunu YouTube üzerinden izlemenizi ve Philips Hue gibi akıllı ev cihazlarını kontrol etmenize de olanak tanıyor. Smart Display ile müzik dinlemeniz de mümkün. Google’ın müzik hizmeti Play Music’i kullanarak veya YouTube Red üzerinden müzik dinleyebiliyorsunuz.

Smart Display 8 inç 1.280×800 ve 10,1 inç 1.920×1.200 olmak üzere iki farklı boyut ve çözünürlükle geliyor. 5 megapiksellik geniş açılı bir kameraya sahip olan cihaz, üzerinde Qualcomm’un Snapdragon 624 yonga setini taşıyor. Smart Display bu donanımıyla Google Duo üzerinden videolu arama yapmanıza da izin veriyor.

Cihazın 8 inç’lik Soft Gray modeli 199,99 dolara, 10,1 inç’lik Bamboo modeli ise 249,99 dolara satışa çıkarılacak. Her iki model de Temmuz’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe