TEOG’un yerine getirilen LGS (Liseye Geçiş Sınavı) 2 Haziran Cumartesi günü 2 oturumda gerçekleşti. Yaklaşık 1 milyon öğrencinin girdiği sınav hem öğrencilere hem de velilere heyecan yaşattı. Peki LGS 2018 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 

sınavla öğrenci alan liseler ile Türk ve yabancı özel okullar için kullanılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) dün 1 milyon öğrencinin katılımıyla tamamlandı. İki oturumlu sınavın ilk bölümü olan sözel alan soruları sınava giren örenciler tarafından kolay bulunurken,  öğleden sonra yapılan matematik – fen alanını kapsayan 2 oturum öğrencileri zorladı.  Sayısal bölümde soruların uzunluğundan dolayı zamanın yetmediğini belirten öğrenciler, sözel bölümün daha kolay olduğunu ifade etti.

Peki LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Merkezi sınavların çoğu en geç 15 gün içerisinde açıklanıyordu, fakat OHAL durumdan dolayı bu süre 1 aya kadar uzamıştı. 24 Haziran’da yapılacak erken seçim nedeniyle LGS sonuçları seçimden sonraya kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafında yapılan açıklamada, “2 Haziran’da yapılan LGS ‘nin  26 Haziran’da, 3 Haziran’da gerçekleştirilen Bursluluk Sınavının ise 18 Temmuz tarihinde açıklanacağı “ifade edildi. 

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”27714″ name=”Sanatçı Haluk Levent Gözaltına Alındı Ve Twitter’dan Açıklama Yaptı”]

[irp posts=”27686″ name=”Sinemalarda bu hafta 7 Film vizyonda 1 – 8 Haziran 2018″]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir