Yine bir Asya dizisi ile karşınızdayım.Yazılardan anlaşılacağı üzere Asya film ve dizilerini daha çok izlediğim için genelde  yazı konuları da onlardan oluyor.Neden Asya ? Film ve dizilerinde ,farklı ve orijinal senaryoların olması en büyük etken.Limit dizisi de farklı senaryosu ve kurgusuyla bunlardan biri.


Çoğu Japon dizisinde olduğu gibi dizimiz bir manga uyarlaması.Psikolojik gerilim dizisi olmasının hakkına veren,kişisel hırslar,intikam,insan psikolojisini zorlayan bir süreç yaşarken yapılan seçimler,ölüm kalım savaşı verirken öldüresiye nefret ettiğiniz biriyle aynı ortamda olmak  ve birbirine güvenmeyen beş kişinin kendi içinde yaşadığı hesaplaşmaları anlatan bir dizi.

Dizimiz lise öğrencilerinin olduğu otobüsün kaza yapmasıyla başlıyor.Bu kaza sonucunda hayatta sadece 5 kişi kalıyor.Hayatta kalan bu 5 genç kızın birbiriyle hiçte iyi bir geçmişleri yoktur.Okulda zorbalık yapan öğrenciler ve zorbalığa uğrayan öğrencilerin birlikte hayatta kalmasını konu alıyor.Hem hayatta kalmak için savaş verirken aynı zamanda da birbirlerine karşı verdikleri psikolojik savaştan dolayı da güçlü olmak zorundadırlar çünkü zayıf olan savaşı ilk önce kaybedecektir.

 

Konusu: Konno (Nanami Sakuraba) bir lise öğrencisidir. Sakura Himezawa’nın başını çektiği sınıfın en güçlü grubunun bir parçasıdır, bu sayede okulda huzurlu bir hayat sürmektedir. Bir gün, bir okul değişim etkinliğine giderken otobüs şoförü yoğun çalışmadan ötürü bilincini kaybeder. Böylece otobüs uçurumdan aşağı yuvarlanır.

Kazada Sakura Himezawa dahil, Konno’nun sınıf arkadaşlarının büyük bir çoğunluğu hayatını kaybeder. Yalnızca Konno’nun da dahil olduğu 5 kız hayatta kalır. Kurtulan diğer öğrenciler Kamiya (Tao Tsuchiya), Haru (Ayano Kudo), Arisa (Rio Yamashita) ve Chikage Usui’dir. Bu 5 kız bunca zaman içlerinde tuttukları hisleriyle başa çıkmaya çalışırken hayatta kalmak zorundadır.(Alıntı)

 • Oynadığı Yıl:2013
 • Ülkesi:Japonya
 • Bölüm Sayısı: 12
 • Oyuncular:
  Sakuraba Nanami –> Konno Mizuki
  Tsuchiya Tao –> Kamiya Chieko
  Suzuki Katsuhiro –> Hinata Haruaki
  Kudo Ayano –> Ichinose Haru
  Masuda Yuka –> Usui Chikage
  Yamashita Rio –> Morishige Arisa
  Kubota Masataka –> Igarashi Wataru

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir