Yaklaşık bir buçuk saatliğine hayatınızdaki tüm olumsuzlukları ve mutsuzlukları rafa kaldırıp ekranın karşısına geçip gerçek sevgiye şahitlik etmek istemez misiniz?

Size bu filmi izlerken mutlu olacak ve tüm sıkıntılarınızı unutacaksınız vaadinde bulunmuyorum ama  bir baba ve kızı arasında yaşanan o saf ve temiz sevgiye şahitlik edeceksiniz.Dünya’da başka karşılığı olmayan en güzel ve en özel o karşılıksız sevgiye. Bu film sizi bazen güldürüp bazen ağlatacak,kalbinizi acıtacak belki de uzun zaman etkisinden çıkamayacaksınız ama her şeye rağmen izlediğinizde bir kalbiniz olduğunu hatırlatacak.

2013 Güney Kore yapımı olan Miracle in Cell No:7 zihinsel engelli bir baba Yong-Goo ve kızı Ye Seung arasındaki sevgiyi anlatan kalbe dokunan,naif ve sevginin gücünü hatırlatan bir film.İzleyeli uzun zaman olmasına rağmen hatırladığımda bana hem tebessüm ettiren hem de üzen duygu karmaşası yaşamama sebep olan bir film.Sevginin bu nedenli güzel işlenmesi en önemlisi de izleyen biri olarak filmi izlerken o duygunun bana geçmesi -bunu her filmde hissedemiyorsunuz- filmi benim için özel kılıyor.Çok övdüm biliyorum ama gerçekten hak ediyor ve ne yazılsa hakkında,eksik kalıyor bence.

Baba Yong Goo ve kızı Ye Seung kendi halinde mutlu bir  şekilde yaşarlar.Ta ki Yong Goo suçsuz yere bir cinayetle suçlanana kadar.Yong Goo idam cezası alır ve hapse girer.İçinde 5 mahkumun olduğu 7 No’lu hücreye atılır.Başta Yong Goo’yu kabul etmez hücredeki arkadaşları onu dışlarlar.Yong Goo’nun hapishane lideri So Yang-Ho’nun hayatını kurtarmasıyla aralarında güzel bir dostluk başlar.Yong Goo’nun kızını çok görmek istediğini öğrenen hücre arkadaşları kızını hapishaneye getirme planları yaparlar yani bir mucize gerçekleştirmek için çabalarlar.

Ağlayasım var ve film izlerken bunu yapmak daha az dikkat çeker diyenler,komedi ve dram aynı anda olsun,bir anda gülüp bir an da ağlamak istiyorum diyenler ve en önemlisi de sıcacık ve karşılıksız bir sevgiyi anlattığı ve bu kavramların gittikçe kaybolduğu bir dönemde yaşarken tekrar hatırlamak isteyenler için tavsiye ediyorum.

Konusu:Zihinsel engelli ama kızını ölesiye seven bir baba (Ryu Seung Ryong), bir yanlış anlaşılma dahilinde bir suça karışır ve hapse düşer. Ardından kızı Ye Seung (Park Shin Hye) babasının suçsuzluğunu ispatlamak için amansız bir mücadeleye girişir.

  • Türü:drama, komedi
  • Ülkesi:Güney Kore
  • Süre:127 dk.
  • Oyuncular: Dal-su Oh, Kal So-Won, Seung-yong Ryoo,Park Shin Hye
  • Imdb Puanı:8,2

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 5861 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe