Film arayışı içinde olanlar için film önerisi serimiz devam ediyor

Biraz Asya sineması ağırlıklı olsa da hepsi de izlenmeye değer filmler.Sizinde mutlaka izlenmesi gerektiğini düşündüğünüz filmler varsa yorumlarda bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

İyi seyirler… 🙂

[irp posts=”30929″ name=”Mutlaka İzlemeniz Gereken İlham Veren 5 Film”]

İçimdeki Yangın

 Dram, polisiye, savaş filmi  – 131 dk. Imdb Puanı:8.2

Konusu: İkiz kardeşler Jeanne ve Simon annelerinin ölümünün ardından,annelerinin avukat arkadaşından bir mektup alırlar.Anneleri,çocuklarından yaşadığı yer olan Lübnan’a gitmelerini ve son arzusunu yani babalarını ve kardeşlerini bulmalarını ister.Başta tereddüt etselerde Jeanne annesinin son arzusunu yerine getirmek için Lübnan’a gider aradan biraz zaman geçince Simon’da peşinden gider. Lübnan’a gittikten sonra annesinin hayatı ve kendi hayatları ile ilgili çarpıcı gerçeklerle yüzleşirler.Son sahnede gerçekleri öğrenince,durup ekrana öylece bakıp,olayları ve yaşananları sindirmeye ve hazmetmeye çalışıyorsunuz,savaşın acılarıyla yüzleşiyorsunuz.İnsanların yaşamak zorunda kaldığı şeyleri düşünmesi bile sizi ürpertiyor.Sarsıcı bir film,bazen sarsılmak gerekir belki de -hayatın toz pembe olmadığını görmek için-belki bir film,bir kitap buna vesile olur.İşte o filmlerden biri tavsiye ederim.

Rec Ölüm Çığlığı 

2007 – korku filmi, gerilim, polisiye -75 dk. Imdb Puanı:7.5

Konusu:Genç bir TV muhabiri olan Angela (Manuela Velasco) ile haber kameramanı Pablo (Pablo Rosso), itfaiyecileri konu edinmiş bir program hazırlamaktadır. Oldukça sıkıcı geçen programda bir telefonun gelmesiyle hareket başlar. Yaşlı bir kadının geçirdiği ev kazası ile ilgili gelen bu ihbar üzerine Angela ve Pablo itfaiyecilerin peşine düşer. Kadının evine ulaşan ekip, evin içerisinden korkunç çığlıklar duyacaktır. Bundan sonrasında hafızalardan çıkamayacak bir kabus başlayacaktır.Korku filmi özellikle de zombi filmi sevenlerin belki de izledikleri bir filmdir ama izlemeyenlere tavsiye ederim.

My Sassy Girl / Hırçın Sevgilim 

2001 –Romantik ,dram,komedi -137 dk.  Imdb Puanı:8.1

Konusu:Kyun-woo bir akşam evine dönerken metroda güzel bir kıza rastlar. Ne var ki kız kör kütük sarhoştur ve ayakta bile duramamaktadır. Kız trenin önüne düşmekten kurtaran Kyun-woo, bindikleri trende de kıza destek olmaya çalışır.Trendeki diğer yolcular baygın olduğu için onu taşıyan Kyun-woo’nun kızın erkek arkadaşı olduğunu düşünürler, bu nedenle çocuk da kızı bırakıp gidemez. Bu karar insanın da hayatında bir dönüm noktası olacaktır.Bir erkeğin internette yayınladığı kendi anılarından esinlenilmiş hikayeler ilk önce kitap sonra da film olmuş. Kore’nin en iyi romantik komedisi olduğu söyleniyor.

Wazir / Vezir

2016 – Suç, Dram, Gizem, Gerilim – 103 dk.  Imdb Puanı:7.2

Konusu:Bir araya gelme ihtimalleri düşük iki kişi kaderin bir cilvesi olarak arkadaş olurlar. Bunlardan ilki antiterör ekibinde ve diğeri ise tekerlekli sandalyeye bağımlı gizemli bir geçmişe sahip bir satranç ustasıdır. Acımasız ‘Wazir’ onları mat etmeden, hayatlarının oyununu oynamak zorundadırlar.Eksenin de satranç olduğu için olsa gerek tam bir satranç hamlesi misaliydi filmdeki yaşanan olaylar önceden düşünülmüş ama sonu kestirilemeyen.Değinmeden edemeyeceğim Amitabh Bachchan’ın bu zamana kadar izlediğim filmleri ve oyunculuğu hep çok iyiydi.. 🙂

Kimi Ni Todoke

2010 Dram, melodram – 128 dk.  Imdb Puanı:7.2

Konusu:Sawako Kuronuma, Halkadaki Sadako’ya benzerliği yüzünden sınıf arkadaşları tarafından sürekli “Sadako” olarak çağırılan bir kızdır. Aslında pek öyle olduğu söylenemez, dış görünüşü yüzünden herkes ondan korkmakta ve yanlış anlamaktadır. Etrafta Sawako’nun ruhları görebildiği ve birçok kişiyi lanetleyebildiği dedikoduları yayılmaya başlamıştır. Ama okulun popülerlerinden biri olan Kazehaya’nın onunla konuşmaya başlamasıyla her şey değişir. Sawako, kendini yeni bir dünyada bulur ve birçok arkadaş edinmeye, değişik kişilerle konuşmaya çalışır.Bu arada da yavaşça ama kesinlikle Sawako ve Kazehaya arasında tatlı bir aşk, tomurcuklanmaya başlar…Malum Japonların animeleri meşhurdur.Bu filmde bir animeden uyarlama.Beğenenler animesini de izleyebilirler.

[irp posts=”23626″ name=”Ünlü Ressamların Hayatını Konu Alan 4 Film #2″]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir