Korku türünü sevenler için mutlaka izlenmesi gereken kült olmuş 5 korku filmini derledik.

1-Saw – Testere

Konusu: Whannell ve Elwes, birbirini tanımayan iki adamdır. Bir gün kendilerini pis bir banyonun duvarına zincirlenmiş olarak bulurlar. İkisi de bu berbat yere nasıl geldiklerini ve kendilerini nasıl bir bela beklediğini bilmemektedir.
Ancak yerde yatan ve kafasının bir kısmı kopmuş adam, onlara niçin burada oldukları hakkında bir ipucu olabilir. Sonunda manyak bir adamın son kurbanları olduklarını anlayacaklardır.

Yazı önerisi
Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Kore Dizisi

2-The Ring – Halka

Konusu: Karanlık imajlarla dolu bir video-kaset. Kasedi izleyenler 7 gün içinde gizemli bir şekilde ölüyorlar. Gazeteci Rachel Keller da 4 gencin ölmesi üzerine olayı araştırmaya karar veriyor ve kaseti bizzat izliyor. Bu deneyimin ardından kendisiyle birlikte oğlunun da hayatı tehlikeye giren ve arkadaşı Noah’ın yardımını isteyen Keller’a olayı çözmek için sadece 7 gün kalıyor.

3-Altıncı His – The Sixth Sense

Konusu: Sekiz yaşında bir çocuk olan Cole Sear karanlık güçlerin etkisi altındadır. Zaman zaman hayaletler tarafından ziyaret edilen bu çocuk, gölgelerin arasından ortaya çıkıveren hayaletlerle kendi iradesi dışında bağlantılar kurmakta ve bu durumdan çok korkmaktadır. Kendisinde normal ötesi bir takım güçlerin var olduğunun farkına varan küçük çocuk bunların sebebini anlayamadığı gibi çektiği acıları da çocuk psikoloğu Malcolm Crowe’un dışında hiç kimseye anlatamamaktadır. Ancak küçük hastasındaki doğaüstü yeteneklerin gerisindeki esrar perdesini aralamaya çalışan psikoloğun çalışmaları ilerledikçe her ikisinde de bir takım korkutucu ve açıklanamaz gelişmeler başlayacaktır.

4-Kuzuların Sessizliği – The Silence of the Lambs

Konusu: Akademiyi başarılı bir şekilde tamamlamış olan Clarice Starling (Jodie Foster) artık genç bir FBI ajanıdır. Clarice, sapık bir katilin peşine düşmüştür. Katilin elinde olan bir kadını kurtarmaya çalışmaktadır. Bu katil, kurbanlarının derilerini yüzebilecek kadar psikopat birisidir. Clarice, bu sapığa ulaşma gayesi ile bir başka psikopat olan ünlü Doktor Hannibal Lecter’e (Anthony Hopkins) ile yakınlaşıp bir plan yapacaktır. Ancak, Clarice’in Lecter’den alacağı bilgiler güvenini kazanmasına bağlı bir durumdur.

Yazı önerisi
Blind - Kör Film Önerisi

5-Diğerleri – The Others

Konusu: İkinci dünya savaşının sonlarına doğru Grace iki çocuğuyla Jersey’de bir malikanede yaşamaktadır. Kocasının savaştan dönmesini bekler, çocukları hastadır, güneş ışığına maruz kalırlarsa hastlanırlar. Burada tuhaf, neredeyse dinî kurallarla yaşarlar (“bir kapıyı kapatmadan ötekini açma!”). Daha sonra, Grace çeşitli hizmetkarları oraya çağırır, ve herşey değişir. 

Yazı önerisi
Film ve Dizilere Konu Olan ''Ted Bundy''

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe