Mutlaka izlemeniz gereken birbirinden güzel 7 Kore filmini sizler için derledik…

1- More Than Blue  – Hüzünden Öte  ( Tür: Dram , Romantik – İmdb Puanı: 7,9 )

Konusu:Ailesinin kendisine büyük bir para bırakarak terk ettiği K ile tüm ailesini bir trafik kazasında kaybetmiş olan Cream, birbirleriyle lisede tanışırlar. Bir süre sonra, Cream K’nin evine taşınır ve ikili bazen abi ve kızkardeş, bazen baba ve kız, bazense karı ve koca olarak yaşamaya başlarlar. K, Cream’a büyük bir aşk beslemektedir ve Cream’ın sürekli erkek arkadaş değiştirmesini, uzaktan sakin bir şekilde izlemektedir. Ta ki ölümcül bir hastalığı olduğunu ve sadece birkaç ayı kaldığını öğrenene kadar. Şimdi sevdiği kadın için bir şeyler yapma vakti gelmiştir, çünkü geçmişte yaşadıklarının da etkisiyle Cream yalnız bırakılmaktan çok korkmaktadır. Bunu iyi bilen K, öleceği gerçeğini Cream’dan saklayarak, onu sağlıklı ve iyi bir erkekle evlendirmek için araştırmalara başlar. Ancak onun çabalamasına gerek kalmadan, Cream mesleğinde başarılı bir doktor olan Ju-hwan’a aşık olduğunu söyler. Bu K’nin kalbini paramparça etse de, sevdiği kadının hayatını mahvetmemek için bu ilişkiyi kabul eder ve Cream’a olan gerçek duygularını hiçbir şekilde açıklamaz.

[irp]

2-Sad Movie – Acıklı Film (Tür: Dram , Romantik – İmdb Puanı:7,3)

Konusu:Film, dört ilişkinin yürürlüğünü, acılarını, kederlerini, duygularını ve akıl almaz ayrılıklarını anlatıyor. Dört ilişkinin birbirleriyle biraz bağı olsa da büyük kısmı uyumsuz. Hikayenin arka planında aşık olduğu kıza evlenme teklifi etmeye çalışan; fakat her defasında fırsatı kaçıran otuz yaşlarında tutkulu bir itfaiyeci ve her siren sesi duyduğunda sinirlenen kız arkadaşı filmdeki ilk çiftimiz. Suk-hyeon ise işsiz sevgilisinden ayrılmaya niyetli ve Ha-seok ile birlikte sevgililerinden ayrılmak isteyen diğer kişilere yardım amaçlı bir ajans kuruyorlar. Juyeong,oğlunun okulda başını belaya sokup durmasından bıkmış; ama artık oğluyla vakit geçirmesi gerektiğinin farkına varmış. Su-eun duyma sorunlarıyla ve yüzündeki yanık izleriyle ilk aşkını hayalkırıklığıyla yaşıyor; ama dile getirmeye cesareti yok.

3-Daisy – Papatya (Tür: Dram , Romantik – İmdb Puanı:7,5)

Konusu:Hye-Young, Amsterdam’da yaşayan genç ve güzel bir ressamdır. Şehrin en işlek meydanında insanların resimlerini yaparak ve kendi tablolarını satarak geçimini sağlamaktadır. Park Yi ise, şehirde uluslar arası uyuşturucu trafiğinde önemli rol oynayan Kore mafyasının emrindeki bir kiralık katilidir. Park Yi, bir papatya tarlasında resim yaparken gördüğü Hye-Young’a aşık olur.. Onun çalıştığı meydanı karşıdan net bir şekilde gören bir daire kiralar ve hergün onu izler. Ancak kendini gösterme cesaretini bulamaz. Bunun yerine hergün saat 4:15’de onun dükkanının önüne bir demet papatya bırakıp, \”çiçekler\” diye bağırıp ortadan kaybolmaktadır. Bu gizemli hayranından her gün aynı saatte çiçekler alan Hye-Young, hiç görmediği bu adama aşık olmuştur.

[irp]

4-A Moment to Remember – Hatırlanılacak Bir Anı ( Tür: Dram , Romantik -İmdb Puanı:8,2)

 

Konusu:Umutsuz bir aşkın peşine düşen ve sürekli yolları şaşıran bir kız, yine unutkanlık sonucu bir erkekle karşılaşır ve tesadüfler sonucu ona aşık olur. Biraz zorlamayla başlayıp, gerçek bir aşka dönüşen bu ilişki, zamanla gelişen umutsuz bir hastalığın kurbanı olacaktır. Ve aşkın tek besini anılar, yavaş yavaş silinir. anıların silinmesiyle korku başlar.

5-Miss Granny – Soosanghan Geunyeo (Tür: Dram , Fantastik , Komedi , Müzikal – İmdb Puanı:7,3)

Konusu:Oh Mal-soon, küfürü seven yetmiş yaşlarında bir bayandır. Bir gün ailesinin evine geri döner. O gece bir yürüyüşe çıkar ve kendini “Gençlik Fotoğraf Stüdyo”sunda kendini ışıklar arasında bulur. Hayatında ilk kez gördüğü bir portre içindedir. Ordan çıktığında, o görüntüsüne şok olur. Audrey Hepburn gibi ince bir vücut ve inci beyazı deriye sahiptir. Eski bir anneannenin yerine genç ve güzel bir bayan haline gelmiştir! Yirmi yaşındaki ‘Audrey’ olur ve zamanını iyi kullanmaya karar verir…

[irp]

6-Montaj – Mong Ta Joo / Montage ( Tür: Dram , Gerilim , Gizem , Suç – İmdb Puanı: 7,4 )

Konusu:15 yıl önce yaşanmış bir kaçırılma suçu zaman aşımına uğramak üzeredir. Çocuğunu kaybeden anne, suçlu bir vicdana sahip bir detektif ve kendi sırları olan bir çocuk kaçıran. Üç karakterin yolu kesişir çünkü çok geç olmadan davanın çözülmesi gerekmektedir.

7-My Sassy Girl – Hırçın Sevgilim ( Tür: Dram , Komedi , Romantik – İmdb Puanı:8,0)

Konusu:Kolej öğrencisi Kyun-woo(Tae-hyun Cha) bir akşam eve dönüşünde metroda çok güzel ama bir o kadar da sarhoş bir kıza(Ji-hyun Jun) rastlar. Kız metro hattının kenarında ayakta zor durmaktadır ve Kyun-woo onu trenin önüne düşmekten kurtarır. Bindikleri trende kız baygın düşmeden önce en son Kyun-woo’a laf attığı için yolcular onun kız arkadaşı olduğunu düşünürler. Yolcuların suçlayıcı bakışları üzerine Kyun-woo kızın sorumluluğunu almak ve onu bir motele kadar taşımak zorunda kalır.

[irp]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir