Dünyanın en çok ilgi çeken spor olaylarından NBA Finalleri nefes kesmeye devam ediyor. LeBron James’li Doğu konferansı finalisti Cleveland Cavaliers, NBA finalinde Stephen Curry’li Golden State Warriors ile sıkı bir mücadele içerisinde!

Final maçlarını beklerken zamanın daha yavaş geçtiğini sizler kadar biz de çok iyi biliyoruz. Hem maç öncesi maçın havasına girmek, hem de maç sonrası basketbol severlere ilham kaynağı olmak için Netflix’te yer alan basketbol içeriklerini sizler için derledik.

İşte Netflix’in içinden basketbol hikayeleri geçen belgeselleri:

Gerçeklerden yola çıkan bu belgeselde, sporda silinmez bir iz bırakan NBA efsanesi Allen Iverson’ın çalkantılı hayatı ve göz kamaştıran kariyeri anlatılıyor.

  • Milyarda Bir. NBA’e seçilen ilk Hindistan doğumlu oyuncu olma hayalini gerçekleştirmek için çalışan Satnam Singh Bhamara’nın yolculuğunu izleyin.

  • Carter Etkisi. Sekiz kez NBA All-Star kadrosuna seçilen Vince Carter hakkındaki bu belgesel, onun popüler kültür ve Kanada basketbolu üzerindeki etkisinde detaylı bir bakış sunuyor.

  • Koç Carter. Yenilgisiz takımının tamamını düşük notları yüzünden yedek kulübesinde tuttuğu için gazetelere çıkara hem övgü hem de eleştiri lan basketbol koçu Ken Carter’ın öyküsü.

  • Amatör. Seçkin bir hazırlık okuluna kabul edilen 14 yaşındaki basketbol fenomen, amatör spor dünyasındaki yozlaşma ve hırsla yüzleşir.

  • Kardeş Sevgisi – Love. Genç bir basket yıldızı, başarılı olma baskısı altındadır. Bu sırada kız kardeşi tehlikeli bir aşka yelken açar, erkek kardeşi ise bir çete savaşının içine çekilir.

  • Ne Pahasına Olursa Olsun. Bu bilgilendirici belgesel, Amatör Atletizm Birliği basketbolunun büyük oynanan dünyasının, Amerika’daki gençlik sporlarını nasıl profesyonelleştirdiğini araştırıyor.

  • #Rucker50. Bu belgesel, birçok çocuğa profesyonel basketbol oyuncusu olma yolunda ilham kaynağı olan Harlem spor programının 50. yıl dönümünü anlatıyor.

Dünyanın en çok ilgi çeken spor olaylarından NBA Finalleri nefes kesmeye devam ediyor. LeBron James’li Doğu konferansı finalisti Cleveland Cavaliers, NBA finalinde Stephen Curry’li Golden State Warriors ile sıkı bir mücadele içerisinde!

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”27943″ name=”Bayram Tatilinde Ücretsiz Wi-Fi Ağlarına Dikkat!”]

[irp posts=”27930″ name=”Türkiye’nin Öğrenci Trendi: Ütü Evleri”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir