23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle biraz nostalji yapmaya ne dersiniz?

Eskiden seyrettiğimiz, bizi ekran başına kilitleyen yapımları yad etmek isteyenler, “Nerede o eski diziler ve filmler” diyenler ve elbette o günlerde henüz film ve dizi izleyecek yaşta olmayanlar ama dönemin yapımlarını merak edenler için bizi eskilere götürecek Neflix’teki nostaljik yapımları derledik.

  • Full House. Üç kız kardeş, fedakar bir baba, babanın deli dolu arkadaşı ve havalı bir amca, Tanner ailesinin evine hoş geldiniz! 1994’te ekrana gelmeye başlayan sekiz sezonluk dizi, gerçek bir 90’lar klasiği. Kızların yetişkin halini görmek isteyenler de Fuller House’u (2017) seyredebilir.
  • Gilmore Girls. 2000 – 2007 arasında yayınlanan dizi, özgür ruhlu anne Lorelai Gilmore ile aklı başında kızı Rory Gilmore’un maceralarını anlatıyor. Yaklaşık 10 yıl sonra (2016) çekilen Gilmore Girls: Are Year in the Life ise orijinalin devamı niteliğinde.
  • Party of Five. Ebeveynlerini kaybeden beş kardeş hayatın türlü türlü sorunlarıyla baş etmeye çalışıyor… 1994 – 2000 yılları arasında yayınlanan dizi altı sezon boyunca bizi ekran başına kilitlemişti. Neve Campbell ve Jennifer Love Hewitt de bu diziyle Altın Küre kazandı.
  • Bak Şu Konuşana. Konuşabilen bebekle tanıştığımızda yıl 1989’du. Mollie (Kirstie Alley) çocuğu için mükemmel bir baba ararken oğlu bakıcısı James’in (John Travolta) babası olmasını istiyor. Serinin diğer filmleri Bak Bu Da Konuşuyor (1990) ve Bak Şimdi Konuşana (1993) da Netflix’te.
  • Ferris Bueller ile Bir Gün. Buram buram 80’ler! Ferris bütün okulu ölümcül bir hastalığın pençesinde olduğuna inandırıp Chicago sokaklarında cirit atar. John Huges’un yönettiği 1986 yapımı filmin başrolünde Matthew Broderick’i izliyoruz
  • Power Rangers serisi. 1990’larda hayatımıza giren ve en son filmi 2017’de çekilen Power Rangers kahramanlarının maceralarını Netflix’te izleyebileceğinizi biliyor musunuz?
  • Pokemon serisi. Tabii ki de 90’ların unutulmazlarından Pokemon serisini anmadan olmaz. Pokemonlar çocukluğunu yeniden yaşamak isteyenler için.
  • Casper serisi. Sevimli hayalet Casper’i ya da tam adıyla Casper McFadden’i özleyenler el kaldırsın! 1995 yapımı Christina Ricci’li filmden sonra çekilen çizgi dizilerle Casper Netflix’te.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir