Ramazan’ın en güzel taraflarından biri tüm aileyi, hatta eş dost akrabayı iftar veya sahur masasında bir araya getirmesi. Sofraları birbirinden lezzetli yemeklerle donatmak, biraz renklendirmek, iftar ve sahur tarifleri için ilham arıyorsanız, Netflix’te fazlasını bulacaksınız. Ramazan’da damakları şenlendirecek dünyanın dört bir yanından ilginç tarifler bulabileceğiniz, yeni pişirme ve aşçılık tekniklerinden esinlenerek mutfakta yepyeni tatlar yaratabileceğiniz yapımlardan bazılarını sıraladık.

Her ay Netflix kataloğuna eklenen onlarca orijinal dizi, film, belgesel, komedi ve çocuk programlarının yanı sıra lisanslı içerikleri düzenli takip etmek için Netflix’in aylık “Bu Ay Netflix Türkiye’de Neler Var?” bültenini takip edip, gelecek ay izleme programınızı önceden planlayabilirsiniz.

  • The Mind of a Chef. Anthony Bourdain, size ünlü şeflerin ilham kaynaklarını öğrenmeye, yaratıcı süreçlerini keşfetmeye davet ediyor.
  • Chef’s Table. Yaratıcı yemekler ve baştan çıkarıcı tatlılarla gurme yemek kavramını baştan tanımlayan, dünyanın farklı yerlerindeki yıldız şeflerle tanışın.
  • Ugly Delicious. Yıldız şef David Chang, dünyanın en tatmin edici yemeği için arkadaşlarını ağız sulandırıcı, kültürler arası bir maceraya sürüklüyor.
  • Gezgin Aşçı. Şefler, Fransa, Hindistan, Arjantin ve pek çok yerden tariflerle dünya mutfaklarından yemekler pişirip tatmanın mutluluğunu paylaşıyor.

  • Cooked. Yemek yazarı Michael Pollan pişirme, mayalama ve kaynatmada şansını denerken, pişirme tekniklerinin dünyamızı nasıl değiştirdiğini inceliyor.
  • Chef & My Fridge. Kore’nin en iyi şefleri konuk yıldızların buzdolaplarındaki malzemelerle yaptıkları doğaçlama yemeklerle boy ölçüşüyor.
  • The Big Family Cooking Showdown. Bu senaryosuz dizide, yemek tutkunu aileler, İngiltere’nin en iyi ev aşçıları unvanını kazanma şansı için en leziz yemeklerini servis ediyor.

  • Somebody Feed Phil. Everybody Loves Raymond yaratıcısı Phil Rosenthal Bangkok, Lizbon, Meksiko gibi birbirinden farklı şehirlerin yerel mutfaklarını keşfetmek için dünyayı geziyor.
  • Barbecue. Kültürel nüanslar ile şaşırtıcı tekniklerin karışımı, farklı yerlerdeki pişirme şekillerine, geleneklere ve toplulukların övgü niteliği taşıyan bu belgesele tat katıyor.

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”27570″ name=”UBER’den ilk açıklama geldi! UBER yasaklanıyor mu?”]

[irp posts=”27546″ name=”Dünyanın en değerli markaları belli oldu!”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir