Dünyanın lider isimlerinin bir araya geldiği ve geleceğin liderlerine yeni yetenekler kazandıracak &NOW ile iş dünyası gelecekle buluşma fırsatı yakalıyor. BCG, Garanti Bankası ve Vestel’in ana sponsorluğunda ‘i marketing’ konsepti ile hayata geçirilen &NOW Pazarlama Zirvesi’nin açılışını pazarlama gurusu Peter Fisk yaptı.

Zirvenin ilk gününde 550 binin üzerindeki takipçisi ile LinkedIn tarafından pazarlama alanında bir numaralı isim olarak gösterilen Tom Goodwin, konuşmasında dijitalleşme çağında pazarlamanın önemine dikkat çekti.

Derin bir teknoloji devrimi geliyor

Yaşadığımız dönemi, ‘Orta dijital çağ’ olarak tanımlayan Goodwin, “Bizim çağımızda çok şey dijitalleşti ancak her şey değil. Hala kendi arabalarımızı kullanıyor, kendi işimizi kendimiz yapıyoruz. Teknoloji anlamında hayal kırıklıkları da yaşıyoruz. Güvenlik sorunları, ‘mavi ekran’ problemleri var” dedi. İnsanların tarih boyunca geçmişteki sistemleri geliştirerek yoluna devam ettiğinin altını çizen Goodwin şöyle devam etti: Ara bir dönemdeyiz. Derin bir teknoloji devrimi geliyor. Bizim yapmamız gereken fikirlerimizi bu derin teknolojinin çevresine inşa etmek… İşimizin insanlarla ilgili olduğunu, teknolojiyle alakalı olmadığını unutmamalıyız. Değişmeyen şeyleri unutmadan, değişenlere yoğunlaşmamak gerekiyor. İlham almak için ileriye yoğunlaşmamız gerekiyor. Günümüz teknolojisinde en zor şeyin ölçümleme olduğunu unutmamalıyız” dedi.

Dijitalde ‘Orta Çağ’ı yaşıyoruz

The Boston Consulting Group’un Kıdemli Eski Yönetici Ortağı, Medya ve Tüketici Ürünleri Grubu Kıdemli Küresel Danışmanı Antonella Mei-Pochtler yaptığı sunumda, “Dijitalde ‘Orta Çağ’ı yaşıyoruz. Orta Çağ’ın ardından ‘Aydınlanma Çağı’ gelir. Bütün pozitif gelişmelerin yaşandığı Aydınlanma Çağı’na hazır olacağız. Artık devir değişiyor. Geleneksel mecralar yerini yeni platformlara bırakıyor. Bu dönem fırsatlarla beraber geliyor” diye konuştu.

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”13931″ name=”App Store’dan Uygulama İade Etme ve Para İadesi Nasıl Alınır Resimli Anlatım”]

[irp posts=”26624″ name=”DGS başvuru tarihi belli oldu! DGS ne zaman yapılacak?”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir