Pencereler Ardında, Nahoş Bir Mevzu ve Kimse Elimi Tutmasın gibi kısa filmleriyle tanınan Cenk Ertürk’ün ilk uzun metrajlı filmi olan Nuh Tepesi (Noah Land)’nden ilk fragman yayınlandı.

Film, dünya prömiyerini 18. Tribeca Film Festivali’nde yapmıştı. Nuh Tepesi’nin Türkiye prömiyeriyse 23-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde gerçekleşecek.

[irp]

Başrollerini Haluk Bilginer, Ali Atay, Hande Doğandemir, Arın Kuşaksızoğlu ve Mehmet Özgür gibi isimlerin paylaştığı Nuh Tepesi; babasının vasiyetini yerine getirmeye çalışan bir oğulun hikayesine odaklanıyor. Yıllar önce köye bir Nuh ağacı diktiğini ve bu ağacın altına gömülmek istediğini söyleyen babasının isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer, ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inanan köylülerin tepkileriyle başa çıkmaya çalışacaktır.

[irp]

Cannes Film Festivali’nin Cinefondation Residance programına da 2016 yılında kabul edilen Nuh Tepesi, 18. Tribeca Film Festivali’nde de Uluslararası Yarışma bölümünde En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu (Ali Atay) olmak üzere iki dalda ödüle layık görüldü.

Filmin kamera arkasındaki isimler de bir o kadar iddialı. Filmin kurgusu The Lobster, The Killing of a Sacred Deer ve The Favourite gibi önemli Yorgos Lanthimos filmlerinin de kurgu ekibinde yer alan, The Favourite’le Oscar adaylığı elde eden Yorgos Mavropsaridis’e emanet. Filmin görüntü yönetmeniyse Federico Cesca.

[irp]

Kaynak:  https://www.sinemalar.com/haber/8015/haluk-bilginer-ve-ali-atay-basrollu-nuh-tepesinden-fragman-geldi

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir