Son dönemde Türkiye’de e-spor müsabakaları hızla artıyor. Bu durum Türkiye’de Espor Federasyonu kurulmasına ön ayak oldu. Oyun severlerin merakla beklediği Games Week İstanbul birbirinden heyecanlı e-spor turnuvalarına ev sahipliği yapıyor.

6 Haziran’da kapılarını açan Games Week İstanbul’da çok sayıda bireysel oyuncunun yanı sıra, aralarında üniversitelerin de olduğu e-spor takımları çeşitli turnuvalarda yarışıyor. 10 Haziran’da sona erecek fuarda, Pubg, Fortnıte, League Of Legends, Cs:Go, Fıfa 18, Hearthstone, Rocket League ve Pes 18 gibi turnuvalarda dereceye girenlere toplam 35 bin lira para ödülü dağıtılacak.

En son teknolojiye sahip VR platformları, son dönem piyasaya çıkan bilgisayar, bilgisayar bileşenleri, konsollar, bağımsız oyun geliştiricileri, kutu oyunları gibi bir çok yeni teknolojiyi bir arada görebildiğin Games Week İstanbul’da, çok sayıda bireysel oyuncunun yanısıra ve e-spor takımlarının yer alacağı ana sahne turnuvaları, ödüllü define avı etkinlikleri, ödüllü Cosplay yarışmaları, Youtuber imza ve buluşma etkinliklerine de katılma imkanı buluyorsun.

OYUN DÜNYASINA AÇILAN KAPI

Ayrıca oyun şirketlerinin, oyunseverlerle yan yana gelmesini sağlamaya yönelik olan fuar, bağımsız oyun geliştiricilerine ve profesyonel iş dünyasına henüz adım atmamış genç yeteneklere de önemli fırsatlar sunuyor.

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”27776″ name=”Türkiye’de her 10 kişiden 6’sı tanışma uygulaması kullanıyor!”]

[irp posts=”27281″ name=”Michael Ende – Momo”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir