Cumartesi, Pazar dedik güzelce yattık, peki Pazartesi geldiğinde kendimizi yorgun veya bitkin hissediyorsak bunu bitirecek bir yolda olmalı.


Cumartesi, pazar tatilinin ardından her Pazartesi olduğu gibi bugünde biraz zor bir durumdayız, peki Pazartesi Sendromunu nasıl geçireceğiz ?

1-)Çay (Kahve de olabilir ama Çay tercihimizdir.)

Çay, içindeki mineral ve az biraz da olsa kafein barındırdığından dolayı zindelik ve direnç katar, uyku açar, peki güzel çay demelemenin sırrı ne ?

2-)Müzik

En güzel müzik sizin en çok kulağınıza yatan müziktir. Bu tür farketmez, türler, renkler gibidir ve size bağlıdır. Ayrıca şunu söylemeliyim kimse kimsenin rengine, müziğine karışamaz ama en çok uyku açan müziklerin BPM’i yani ritmi yüksek olan müzikler olduğu kanıtlanmıştır.

3-)Su

Su çok önemli bir yer alıyor uyku açmada, hem içerek uykunuzu açarabilir, hem de elinizi yüzünüzü yıkayarak uykunuzu açabilirsiniz ki bizim önerdiğimiz durum, el yüz yıkamayla ilgili günün ilk saatlerinde elinizi yüzünüzü bol bol yıkayarak Pazartesi Sendromunun üstesinden gelebilirsiniz.

4-)Bol Bol Gülmek

Gülmek, hem sağlığınız hemde zihniniz için çok iyi gelecektir, gülmek serotonin salgılar yani mutluluk hormonu ve bu hormonla birlikte vicudunuz gençleşir ve dinginleşir.

5-)Spor

Spor, vücudumuz için önemli bir faktör olsada şu sözleri duyar gibiyim, “Sabah sabah kim kalkacak da spora gidecek” demeyin hem Pazartesi Sendromunu azaltmak için hemde sağlığınız için çok fayda sağlayacaktır.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 5861 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe