2012 yapımı Güney Kore dizisi Rooftop Prince konusu ve oyunculukları ile kendini izleten ve bol bol güldüren bir yapım.300 sene öncesinden günümüze gelen bir Prens ve muhafızlarının öyküsünü anlatan komik ve eğlenceli bir dizi.

Veliaht Prens olan Lee Gak veliaht prensesin ölümünü araştırırken kendisi ve 3 muhafızı ilr birlikte zaman yolculuğu yaparak 300 sene öncesinden yani Joseon döneminden günümüz Seul’una gelirler. Dizimizin adı Rooftop Prince yani Türkçe adıyla Çatı Katı Prensi çünkü prensimiz zaman da yolculuk yaparak Seul’e geldiğinde kendilerini Hong Bo Young’ın çatı katında bulurlar.Hong Bo Young veliaht prensin kaybettiği aşkı Park Ha’ya benzemektedir aynı zamanda.

Hong Bo Young çatı katında eski dönem kıyafetleri -yani Kore’nin geleneksel kıyafetleri- için de gördüğü bu adamları karşısında gördüğünde şaşırır ve şaka olduğunu düşünür.Zamanla tanıdıkça onlara yardım etmeye karar verir ve evine kabul eder.Prens ve 3 muhafızı günümüz dünyasına adapte olmakta güçlük çekerler.Bize de onların bu hem komedi hem de gizem içeren hikayesini izlemek düşer.

 

Uzun zaman önce izlediğim bir dizi olmasına rağmen hatırladığım da tebessüm ettiren komedisi  ve kahkahası bol olan bir dizi.Bolca ağlatan dram tarzı dizilerden usananlara,aynı dizi senaryolarından bıkanlara en önemlisi de bu aralar gülmeye ihtiyacı olanlara tavsiye ediyorum.

Konusu:Veliaht Prens olan Lee Gak veliaht prensesin ölümünü araştırırken kendisi ve 3 muhafızı ile birlikte zaman yolculuğu yaparak 300 sene öncesinden yani Joseon döneminden günümüz Seul’e gelmesini anlatır. Seul’e geldiğinde kendilerini Hong Bo Young’ın çatı katında bulurlar.Hong Bo Young veliaht prensin kaybettiği aşkı Park Ha’ya benzemektedir.Veliaht prensesin ölümünü araştırırken günümüz Seul’üne gelmeleri katili bulmak için bir fırsattır belki de.

  • Türü:Fantastik, drama, melodram, komedi
  • Ülkesi:Güney Kore
  • Oyuncular:Park Yoochun,Han Ji Min,Lee Tae Sung
  • Yapım Yılı:2012
Yazı önerisi
"Seçmen kaydı sorgulama" uygulaması cepte!

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe