Son zamanda internet dolandırıcılığının artmasıyla birlikte, birçok firma gibi Migros’ta bu kafileye katılmış durumda. Migros ise diğer firmalardan bağımsız bir uyarı yayımladı.

Son zamanlarda internet üzerinden gelen birçok dolandırıcılık mesajlarına karşılık Migros bir uyarıda bulundu. Birçok firmanın başına gelen bu tip dolandırıcılık tecavüzüne istinaden “takipçilerimizin dikkatine” başlığıyla bir duyuru yayınlayan Migros, kullanıcıların dikkati üzerine bir duyuru yayınladı. Gelen mesajlar genellikle aynı türde olmasıyla birlikte, Migros‘ta aynı kafileye katılmış durumda. Peki mesajlar nasıl intikal ediyor.

Yukarıda görmüş olduğunuz mesajda bulunan kod üzerine yoğunlaştığımız taktirde yabancı bir site adresi üzerinde kupon dağıtıldığı yönünde bir teklif bulunmakta. Kesinlikle bunlara inanılması yönünde uyarımızı yapalım. Bu tür mesajlar sizlerin bilgisayar üzerinde bulunan şifrelerinizi ve banka bilgilerinizi çalmaya yönelik bir dolandırıcılık türü.

Peki Migros Nasıl Bir Duyuru Yaptı?

 

Bu duruma itibar edilmemesi, bütün takipçilerimiz adına daha sağlıklı bir durumdur. Bu tür kupon dağıtma veya hediye dağıtıma bahanesiyle gelen mesajlar genellikle bilgisayara buluşan takip programlarıyla birlikte banka bilgilerinin çalınması, şifrelerin çalınmasıyla birlikte dolandırıcılığa maruz kalınması an meselesi.

Tüm takipçilerimizi bu konuda dikkat edilmesi konusunda uyarıyoruz.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir