Erken seçim tarihinin belli olmasının ardından en çok konuşulan konu seçmen kaydının sorgulanması oldu. Vatandaşlar nerede oy kullanacağını seçmen kaydını sorgulayarak bulabilirler. 

YSK gelen talepler karşılamak adına YSK mobil uygulamasını da devreye soktu. Vatandaşlar YSK’nın seçmen sorgulama sistemi üzerinden ve e-Devlet sisteminden sorgulanabilen seçmen kütükleri ile ilgili aramalar yaparken YSK mobil uygulamasını da kullanabilecekler.

e-Devlet ve YKS üzerinden sorgulanabilecek seçmen kütükleri 12 Mayıs’a kadar askıda olacak.

Yurt İçi seçmen sorgulama yapmak için:  https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp sitesine girip, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl”, “T.C. Kimlik Numarası”, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No” gibi bilgileri doldurduktan sonra resim doğrulaması yaptığınızda nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

“Seçmen Sorgulama Mobil Uygulamasını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Seçmen Sorgulama UygulamasıiOS / Android

 

YSK Başkanlığı’nın “Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması” başladı. Uygulamayı cep telefonunuza indirip açtıktan sonra kişisel bilgileriniz ile sorgulama yapabilirsiniz. Kritik seçim öncesi seçmenler de nerede oy kullanacağını merak edip seçmen sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar 2-12 Mayıs arasında gerekli değişik işlemleri için başvurabilecek.

Kaynak: http://www.ysk.gov.tr/tr/duyuru/liste

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”26614″ name=”Marvel’s Luke Cage’in 2. sezonunun resmi fragmanı ve afişi paylaşıldı!”]

[irp posts=”26559″ name=”Türkiye’nin en iyi şirketleri belli oldu!”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir