Müzik, yaratıcılık ve teknoloji konseptleriyle 1994 yılında yola çıkan Sónar Festival, katılımcılarına iyi müzikten daha fazlasını sunuyor. Bu yılki Sónar +D’de hem sosyal etki bağlamında bir panel hem de Red Bull Amaphiko hikâyeleştirme atölyesi gerçekleşecek.

Teknoloji ve Sosyal Etki Paneli

Sónar +D kapsamında ayrıca Red Bull Amaphiko ve Impact Hub Istanbul işbirliğiyle Teknoloji ve Sosyal Etki Paneli de düzenlenecek. Teyit.org ve Reflect İstanbul’un da katkılarıyla gerçekleşecek panelde katılımcılar dinledikleri haberleri/hikayeleri nasıl algıladıklarını masaya yatıracak. 7 Nisan 2018 tarihinde saat 11.00’da ücretsiz gerçekleşecek panele kayıtlar Sonar +D üzerinden yapılıyor.

Red Bull Amaphiko Hikayeleştirme atölyesi

Hikâye anlatıcısı Zinnure Türe eşliğinde gerçekleşecek Red Bull Amaphiko Hikâyeleştirme atölyesinde katılımcılar, fikirlerini dinleyicilere daha ilgi çekici ve akılda kalıcı şekilde anlatmanın ipuçlarını öğrenecek. 7 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’de başlayacak atölyeye kayıtlar www.redbull.com üzerinden gerçekleşiyor.

Sosyal girişimcilere ücretsiz olarak açık olacak Red Bull Amaphiko Hikâyeleştirme atölyesinde izlenecek adımlar, anlatacağınız içeriğin akılda kalıcı olması için imaj kurma, beden farkındalığını artırarak daha etkileyici olma, bedenin anlatım olanaklarından yararlanma, metin çözümleme, doğaçlama, kendine özgü bir sunum ve anlatım dili oluşturma, dinleyici ile daha etkili iletişim kurma ve hikâyeleştirme şeklinde sıralanıyor.

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”25170″ name=”Youtube’un Kaliforniya ofisinde silah sesleri duyuldu!”]

[irp posts=”25154″ name=”Bilim Gündeminde Bu Hafta – 04 Nisan 2018″]

 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir