Geçtiğimiz seneler içerisinde sosyal medyada adeta patlama yaratan (bu arada benim hep sarı gördüğüm) elbise olayından sonra, şimdi de bir ses kaydı olay yarattı. Ses kaydını dinleyenler ikiye bölündü bir kısmı duydukları sesin “Yanny”  olduğunu  iddia ederken diğer grup sesin Laurel dediğini söyledi. 

 3 sene önce sosyal medyayı ve internet gündemini meşgul eden bir elbise olayı vardı hatırlarsınız: Bilgisayarların kontrast ayarı sebebiyle insanların bir sarı, bir mavi gördüğü elbise sanki bir illüzyon varmış gibi algılanmıştı.

– Nasıl ‘yanny’ duyuyorsunuz? Laurel olduğu çok açık.

– Nasıl ‘laurel’ duyuyorsunuz? Yanny olduğu çok açık.

– Yanny diyenler ilgi çekmeye çalışıyorlar.

– Yanny diyorum, çünkü yanny duyuyorum.

Reddit’te yayınlanan bir ses kaydı, dinleyenlerde iki farklı ses duyduğu izlenimi uyandırıyor. Instagram’da ve Twitter’da adına onlarca farklı anket açılan ve anketlerin hemen hemen yarı yarıya gittiği ses kaydını sizlere de dinletelim:

Şahsen benim ve dinlettiğim herkesin duyduğu şey ‘Yanny’ oluyor.

  1. TIME dergisi, kayıttaki sesin sahibine ulaşmayı başardı: 64 yaşındaki Jay Aubrey Jones, yıllar yıllar önce bir deneme için çeşitli kelime ve isimler kaydettiğini #Laurel ‘ın da o kelimelerden biri olduğunu söyledi ve tartışmaya noktayı koydu.

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!
[irp posts=”26996″ name=”Dijital esnaf olmanın 7 kuralı!”]
[irp posts=”27028″ name=”İşte geçmişten bugüne Türkiye’nin hitleri!”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir