Suudi Arabistan, son zamanda kendisinin rejimlerini çok farklı kılan kararlar vermesine karşın, bu durum bizim gibi Cumhuriyetle yönetilen ülke insanlarını sevindiriyor.


Hepimiz biliyoruz ki son zamanlarda Suudi Arabistan’da kadınlara bir takım haklar veriliyor, ki gerçekten verilmelidir. Kadınlar, bazen anneniz, bazen kardeşiniz, bazen çalışma arkadaşınız olabilir, bazense yoldan geçen bir hanımefendi, nedir bu nefret, şiddet efendiler!

Kadınlar 12.01.2018 tarihinden itibaren de

Konumuza dönecek olursak eğer, kadınlara son zamanda Suudi Arabistan’da, araba kullanma gibi verilen haklara iki yenisi daha eklendi, artık kadınlar yanlız, spor müsabakalarını izleyebilecekler ve yalnız, seyahat edebilecek, ama bi şart daha var sadece 25 yaşından büyük olan kadınlar yalnız seyahat edebilecek.

Neden?, diye sormaz mı insan, kadın 18’inde evlenebilir, çocuk doğurabilir, anne olabilir, çocuğuna bakabilir, evi temizler, yemek yapar,  “kocasına hizmet eder” ki kocaya hizmet etme kelimesinin doğru olduğunu düşünmüyorum, ama tek başına seyahat edemez. Garip.

Hayaleturk.com'da yayınladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 2178 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe