The Financial Times, Avrupa’da yeni teknoloji ve yeni girişimlere odaklanan etkinlik ve medya şirketi TNW’de (The Next Web)’i satın aldığını duyurdu.

Henüz her iki taraftan da satın almanın şartları ile ilgili bir açıklama gelmedi. Amsterdam’da kurulan The Next Web, aylık 3 milyondan fazla tekil ziyaretçisi olan web sitesi. Bugüne kadar açık erişimli olarak hayatına devam eden site, yapılan açıklamaya göre bundan sonra da açık erişimli olmaya devam edecek ve herhangi bir abonelik sistemi düzenlenmeyecek.

Yazı önerisi
Endüstri 4.0 devrimi 5G teknolojisi ile hızlanacak

The Next Web’in CEO’su Boris Veldhuijzen van Zanten’e göre, TNW’nin gelirinin yaklaşık yüzde 70’i etkinliklerden, reklamlardan ve Amsterdam’ın yeni teknoloji merkezlerinden elde ediliyor. Kalan yüzde 30 ise danışmanlık birimi ve işletmeden işletmeye veri ürünleri gibi işletmenin daha küçük bölümlerinden geliyor. 2006 yılında, Amsterdam’da kurulan The Next Web’in 86 kişilik bir ekibi bulunuyor. Şirketin bir sonraki etkinliği olan TNW2019, Mayıs ayında gerçekleşecek. The Financial Times, etkinliğin bir bölümünü programlayacak. The Financial Times, teknoloji liderleri, endüstri rakamları ve kilit politika belirleyicilerden oluşan TNW The Assembly’e de ev sahipliği yapacak.

The Next Web, ABD ve İngiltere gibi pazarları kapsayan aylık 3 milyondan fazla tekil ziyaretçiye sahip açık erişimli bir site olarak faaliyet gösteriyor. Veldhuijzen van Zanten, TNW’nin açık erişimde kalmaya devam edeceğini ve herhangi bir ödeme planı oluşturmayı şimdilik düşünmediklerini açıkladı.

Yazı önerisi
Yeni iş kültüründe kâğıt olmayacak

Kaynak: digiday.comSociality.io

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe