Zombi filmi sevenlerin beğeneceğini düşündüğüm bir film.Bu türün sevenleri çok diye biliyorum.Belki de ben sevdiğim için kendimce yaptığım subjektif bir yorumdur bilemiyorum. 🙂


Diğer zombi filmlerinden farkı bir trende geçiyor olması,İspanyol Rec filminde de -yine bir zombi filmi olur kendileri -bir apartmanda geçiyordu.Kısıtlı bir alan da geçince film daha etkili oluyor diye düşünüyorum.Tek alanda geçen filmleri sıkıcı bulanlarda oluyor ama merkezinde zombiler olunca pek sıkılmıyorsunuz haliyle. 🙂 Hep nereden  zombi çıkacak,aniden kim zombi olacak derken hep bi teyakkuzdasınız.

Filmimize gelecek olursak baş rolünde Kore’de çok sevilen aktörlerden olan Gong Yoo var efendim.Dizilerini izlemiş biri olarak ilk defa bu tarz bir rolde gördüm.Genellikle romantik komedilerden biliyorum kendisini ama oyunculuk iyi olunca her rolün hakkından gelebiliyor insan demek ki.Filmimiz trende geçiyor.Ülke zombi istilasına uğradığında,Seul’den Busan’a giden hızlı bir trenin içinde olan yolcuların zombilerden kurtulmak ve hayatta kalmak için verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Gerilimi hiç düşmeyen güzel bir Kore filmi.Korku,gerilim tarzını özellikle de merkezinde zombiler olan filmleri sevenler için tavsiye ediyorum. 🙂

Konusu:Baba ve küçük kızı Seul’den Busan’a gitmek için hızlı trene binerler.Yolculuk esnasında trende garip şeyler olur.Başta yolcular tam olarak durumu anlamazlar ama daha sonra haberlerde ülkenin zombi istilasına uğradığını öğrenirler.Ve zombiler onlara da hiç uzak değildir.Bindikleri hızlı trende zombilerden kurtulmak için ölüm kalım savaşı vereceklerdir. Peki bu mümkün olacak mıdır?

  • Oyuncular:Dong-seok Ma, Su-an Kim, Yoo Gong, Yu-mi Jung
  • Vizyon Tarihi: 13.05.2016
  • IMDB Puanı: 7.9
  • Tür: Aksiyon, Korku, Gerilim
  • Süre: 118 dk
  • Ülke: Güney Kore
  • Yönetmen: Sang-ho Yeon

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 5861 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe