İnternet üzerinde çoğu zaman reklamları bulunan şirin ve nezih bir yer olan ütü evlerini konu başlığı olarak alacağız bugün, ütü evi nedir?, ütü evlerini kimler kullanır? ve ütü evlerine neler yapılır ?

Ütü evleri adından anlaşılacağı gibi ütü yaptırmak için açılan yerler, kuru temizleme firmalarının biraz daha öğrenci dostu olduğu yerler diyebiliriz. Kıyafet yıkamadan, ütü yapmaya, sökük dikmeye kadar bir çok aktiviteyi çok cüzi miktarlara yapan bu küçük işletmeler, tamamen öğrenciye hitap etmekle kalmamakla beraber, son zamanda en çok ziyaret edilen trend işletmeler kategorilerine de girmeye devam etmekte. Ütü evlerinin en büyük özelliğinin öğrenci dostu olduğunu hepimiz tahmin etmekteyiz. Buna nazaran en ucuz ve en zahmetsiz ütü yaptırabileceğiniz, kıyafet yıkatabileceğiniz işletmeler buralar.

Ütü evleri, yurtdışında daha önceden popiler hale gelmesine rağmen ülkemizde halen daha yeni birer işletme türü olmakla beraber, gerçekten ülke standartlarına göre çok ve çok cüzi miktarlara kıyafetlerinizi “jilet” gibi yaptırabileceğiniz firmalar olmakla beraber tamamen öğrenci dostu, bu işletmelerin genelini bayanlar işletmesiyle birlikte, bu kültürün daha da gelişeceğiniz umuyoruz.

Peki ütü evlerinde fiyatlar nasıl ?

Daha öncesinde de belirttiğim gibi çok düşük fiyatlar olmakla birlikte, kıyafetinizi kirli verip temiz almak istiyorsanız 10 TL, sadece ütü yaptırmak isterseniz ise 2 TL vermeniz yeterli oluyor. Bu fiyatlar için Detarjan, yumuşatıcı, leke çıkarıcı, su ve elektrik beşlisini kattığımız bu fiyatlar gayet mantıklı gelmekle beraber, üzerine ütü yapmak için geçirdiğiniz zamanı bizlere hediye ediyor. Daha da gelişeceği düşünülen bu türdeki işletmeler için, geleceği parlak olmakla beraber iyi işler diliyoruz.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir