Son zamanda Uber kuruluşuyla ilgili bir çok skandal meydana geldi ve sonunda çözüme kavuştu. Taksicilerin bir hayli kızdığı konu olmasına karşılık Uber’in mega kent İstanbul’da dahil olmak üzere tamamen Türkiye’den çekilmesine ve engellenmesine karar verildi. Bunun sonucunda İstanbul’da kullanılması zorunlu yeni taksiler belli oldu. Bu taksiler hem rahatlık açısından hemde kaza riskine karşın güvenilirlik açısından İstanbul’daki Uber kullanıcılarına keyif verecek gibi duruyor.

Son zamanda taksicilerin birçok olayla gündeme gelmelerine rağmen bildiğiniz üzere zafer taksicilerin olmuştu ve Uber kuruluşunun Türkiye‘de engellendi. İşte o taksiler ve özellikleri.

Mercedes-Benz C-Sınıfı

Uber‘den sonra İstanbul’da kullanılması zorunlu tutulmuş olunduğu bir otomobilde Mercedes-Benz C serisi, C serisi hem Euro NCap, hemde kullanıcılardan güvenlik açısından beş yıldıza ulaşmış bir araç.

Audi A4

Audi A4, gerek donanım olarak gerekse güvenlik olarak kullanıcıların el üstünde tutmuş olduğu bir araç olmasının yanında Euro Ncap’den beş yıldız almış bir araç.

Skoda Superb

Skoda‘nın Volkswagen grubu tarafından üretilmeye başlandığı andan beri güzel donanımlarla ortaya çıktı. Tabi buna güvenlikte katıldı ve bu araçta Euro NCap’den beş yıldız aldı.

Opel Insignia

Opel grubunun en lüks araçlarından biri olan Insignia, fiyat olarak firmanın en pahalı araçı olma özelliğinin yanında kullanıcılar üzerinde bilinen güçlü motoru sayesinde manevra ve ivme olarak en güçlü araba olma özelliğini de barındırıyor. Ayrıca Insignia Euro NCap’den beş yıldız aldı.

Nissan X-Trail

Daha çok SUV olarak kullanılan X-TRAIL, Nissan firmasının en çok satan araçlarından bir tanesi, konfor ve kalite olarak üst segment bir araç ayrıca X-TRAIL, Euro NCap’ten bu aracımızda beş yıldızı haketmiş.

Toyota RAV4

Toyota grubunun en eski SUV ünvanını taşıyan Rav 4, son zamanda arazi üzerindeki başarısıyla bilinmekte ve Rav 4’te Euro NCap tarafından beş yıldız almış.

Renault Talisman

Renault firmasının en üst segment araçlarından biri olan Talisman, son zamanda güzel bir popilerite yakalamış olmasına karşın piyasada çok tutunamayan bir araç oldu. Fiyat / Performans ürünü olması beklerken yüksek fiyatıyla piyasaya çıkması herkesi üzdü ama bu araçta Euro NCap’ten beş yıldızı haketti.

Volkswagen Passat

Passat, herkes tarafından kabul görmüş bir araç olarak Uber’den sonra İstanbul’da kullanılması zorunlu hale getirilmiş araçlarından bir tanesi, tabiki bu araçta Euro NCap’den beş yıldız almış bir araç

Ford S-Max

Ford S – Max yine SUV sınıfına yakın olmasına karşın kullanılabilecek araçlardan bir tanesi. Euro NCap’ten beş yıldız almış bir araç.

BMW 4-Serisi Gran Coupe

BMW 4 Serisi Coupe aracını tartışmasız dünyanın en kabul gören araçlarından bir tanesi gerek güvenlik gerekse performans olarak eşsiz olan bu araç Euro NCap’den beş yıldız almıştı.

Buna karşılık taksi fiyatların artması söz konusu oldu ve ortalama olarak taksi tarifelerinin iki katına çıkması bekleniyor.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir