Son zamanda hepimizin derdi olan bir konuda bahsedeceğiz sizlere, artık hepimiz Whatsapp kullanıyoruz. Hatta kullanmayanlara karşı kötü bir gözle bakanlarımız bile var. Artık bir numaraya mesaj atmak isterseniz rehberinize kaydetmek zorunda kalmadan mesaj atabileceksiniz. Peki bu nasıl olacak ?

Whatsapp‘ta artık numara kaydetmeden mesaj atmak çok daha kolay haline geldi ama bunu şuan için sadece telefonunuzdan yapmanız gerekmekte. Sırasıyla vereceğim yönergeyi takip edip sizde numara kaydetmeden çok daha kolay bir şekilde mesaj atabilirsiniz. Bu yöntemin dışında birkaç tane daha uygulama appstore‘larda mevcut ama telefonunuzda yer kaplayacağı için tavsiye etmiyoruz.

Şu şekilde Whatsapp üzerinde numarayı rehberinize kaydetmeden yapabilirsiniz.

  1. İlk olarak telefonunuzda Whatsapp yüklü olmalıdır.
  2. Ardından “https://api.whatsapp.com/send?phone=11111111111” linkteki bir rakamları yerine mesaj göndereceğiniz numarayı yazmalısınız.
  3. Linkin boş kısmı şöyle ; “https://api.whatsapp.com/send?phone=”  phone yazan yere numarayı yazıp, telefonunuzdan linke tıklayıp veya telefonunuzda linki oluşturup mesaj atamaya başlayabilirsiniz.
  4. Mutlaka “Dikkat edilmesi gereken konular !“a bakınız.

Peki linke kendi numaramızı yazarsak ?

Linke kendi numaranızı yazacak olursanız eğer, kendinize mesaj gönderebilme imkanına sahip olabilirsiniz. Genellikle bir çoğumuz Whatsapp‘da fotoğraf atmak için ve bu fotoğrafları Whatsapp Web‘den almak için birine göndermemiz gerekir. Buna nazaran burada kendinize gönderip, Whatsapp Web‘den alabilirsiniz.

[irp posts=”4811″ name=”WhatsApp Web Artık Yayında!”]

Dikkat edilmesi gereken konular !

Dikkat edilmesi gerekenleri ise burada sıraladık.

  1. Mutlaka ve mutlaka yazdığınız numaranın doğruluğunu kontrol ediniz. Aksi taktirde hiç haz etmeyeceğiniz sonuçlar doğabilir.
  2. Telefon numarası yazarken ülke koduyla birlikte yazmalısınız mesela numaramız 0111111111 olsun bu numarayı linke tam olarak Türkiye için şöyle yerleştirmelisiniz. 901111111111 olması gerekir.

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”23068″ name=”Televizyon ve Sinemada kullanılan kelimeler ve anlamları”]

[irp posts=”28470″ name=”Ses dalgaları, bilgisayara zarar verir mi?”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir