Rusya’da gerçekleşen 2018 Dünya Kupası heyecanı devam ediyor. Herkesin şampiyonun kim olacağına dair tahminleri var elbette, yapay zekada tahminde bulunmaktan geri kalmadı. 

İşte olasılıkları en ince detayına kadar hesaplayan makinenin Dünya Kupası tahminleri…

Goldman Sachs, yapay zeka kullanarak Dünya Kupası’nda hangi ülkenin kupaya uzanacağını belirledi. Ev sahibi Rusya’nın Suudi Arabistan ile yaptğı maç ile start alan turnuva için yapay zeka oldukça detaylı bir rapor hazırladı.

 

Söz konusu rapora göre, rakiplerini eleyerek finale çıkmaya hak kazanacak iki ülke Brezilya ve Almanya olacak.

 

Almanya çeyrek finalde İngiltere’yi, yarı finalde ise komşu Portekiz’i turnuvanın dışında bırakacak.  Brezilya ise çeyrek finalde Belçika’yı, yarı finalde ise Fransa’yı turnuvanın dışında bırakarak finale yükselecek.  Aynı rapora göre, finalden istediği skor ile ayrılıp kupaya uzanacak ekip ise Brezilya olacak.
Yapay zekaya göre, Almanya ve Brezilya arasında oynanacak olan final mücadelesi 2-1’lik skor ile bitecek. Benzer bir rapor geçtiğimiz haftalarda FIFA 19 tarafından hazırlanmıştı.  Yapımcı EA Sports, Dünya Kupası’na kadar beklemeyip, oyuncular için bu gerçekçi mod üzerinden bir simülasyon gerçekleştirdi ve 2018 Dünya Kupası’nın kazananını açıklamıştı.  Simülasyon sonuçlarına göre, Dünya Kupası’nda finale kalacak iki ülke Fransa ile Almanya olmuştu.  İki Avrupa temsilcisinin mücadelesinden kazanan taraf ise 5-4’lük skor ile Almanya olmuştu. (Kaynak:ntv.com)
Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!
[irp posts=”28201″ name=”Bu Resimde Kaç Hayvan Var? 1000 Kişiden Sadece 1’i Tüm Hayvanları Görebiliyor”]
[irp posts=”28190″ name=”Ağır çekim videoyunu çek, Galaxy S9+ paketini kazan!”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir