Mobil uygulama pazar araştırma şirketi Sensor Tower yılın 3. çeyreği için sonuçları açıkladı.

2020’nin 3. çeyreğinde dünya genelinde en çok indirilen uygulaması TikTok oldu. TikTok’un arkasından Facebook, Zoom, WhatsApp, Instagram gibi uygulamalar dünya çapında ilgi görmeye devam ediyor.

Sensor Tower araştırma firmasının küresel uygulamalar hakkında her üç ayda bir rapor hazırlamaktadır. Şirket’in 2020 yılının 3.çeyreği için hazırladığı raporda, toplam indirilen uygulama sayısı 36,5 milyara ulaştı. Bu, yıllık %23,3’lük bir artış olarak karşımıza çıkıyor. Belirtilen bu indirme rakamları hem Google Play Store‘dan hem de App Store’dan alınıyor. Ayrıca, iki uygulama platformunun toplam kullanımı, yıllık %32 artışla yaklaşık 19,3 milyar ABD dolarıdır.

İki büyük platform olan Google Play Store ve App Store uygulama indirme açısından birbirleriyle yarışmaktadır. Bu iki platformdan en çok indirilen uygulama TikTok uygulaması olduğu açıklandı. TikTok, yaşadığı kısıtlamalara rağmen liderliği kimseye bırakmıyor ve üçüncü çeyrekte için en çok indirilen uygulama olmaya devam ediyor. TikTok, hem Google Play Store’da hem de Apple’ın App Store’da birinci sırada yer alıyor.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir