Ağır alkole geleceği 04.05.2018 tarihinden belli olmuştu ama firmalar tarafından uygulanmamıştı. Bugün yapılan açıklama üzerine firmalardan hala bir net cevap bulunmasa bile ülkedeki bir çok parakende alkol satış yapan bayiler zam geçişini yaptılar.

Son zamanda herkesin merakla beklediği zam silsilesi, 07.05.2018 Pazartesi’nden itibaren Ağır alkolle başladı bunun üzerine Motorin, Benzin, Lpg gibi yakıtlara da zam gelmesi bekleniyor. Bugünki gelen zam sadece Ağır alkole gelmekle beraber firmaların yaptıkları zam değil ÖTV zammından kaynaklı fiyat artışı, firmalar buna karşın önlem alacak mı bilinmiyor ama, fiyat artışı artık ülkenin her yerinde geçerli.

Standart zam gelen zamanlar var !

Son senelerde artık standartlaşan zam gelme zamanları olduğu söylentiler arasında sadece Ağır alkol için değil, bütün tüketim ürünleri için her yılın bazı aylarında oranı belli olmayan bir şekilde zam geldiği ve bundan sonrada bu şekilde gideceği artık halk arasında düşünülmekte.

Ne kadar zam geldi ?

Şuanda 5 ila 8 ₺ arasında zam uygulayan parakende satış bayileri, firmaların ne kadar zam getireceğini beklemekle beraber ortalama 7 ₺ arasında zam geleceği söylentiler arasında.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir