Eskisi gibi sabrımız yok, konsantrasyonumuz yok. Haliyle internette uzun bir yazıyı okumayı bırakın, bazen videoya bile tahammül edemiyoruz. Bu gibi durumlarda infografik videolar çok daha izlenesi oluyor.

İnfografik videolar kısa ve öz oluyorlar. Daha eğlenceliler ve sanki özellikle konsantrasyonum başka yere kaymasın diye yapılmış gibiler. Haliyle birkaç gün sonra bile hatırlama ihtimalim var. Markalar için önemli olan şeylerden biri de bu. Müşterilerin ve potansiyel müşterilerin onların videolarını ve onları hatırlamaları. Yoksa video yapmanın pek bir anlamı kalmıyor değil mi? Bu tarz videoları “tıklayın” linkine bağlı şekilde de bulabilirsiniz. Ya da sayfada direkt karşınızda da bulabilirsiniz. Biliyorsunuz markalar viral çalışmalarda yapmak istiyor ya da özel günleri için bir video yapmak istiyor. İnfografik videolar bunlar için çok uygun. Hem animasyonları sayesinde sürükleyici hem de merak uyandırıcıdır.

Aklınızda şu soru olabilir, “iyi, güzel ama ben infografik videolar yaptırtmak istesem nasıl olacak?” diye. Google’dan bakarsanız video pazarlama ajansları var. Ama sadece video çekmek değil. Adam akıllı bir senaryosu olan, dublaj gerekiyorsa hemen yapabilen üstelik videonun takibini yapabilen bir ajans işinizi baya kolaylaştıracaktır. Şu an aklıma gelen ajans Vimark.

video1

Bir marka için olmazsa olmazlardan biri stratejidir. Haliyle yapılacak olan video için strateji şart. Videa hizmeti ile markalara özel strateji üretiliyor. Yukarıda da belirttiğim gibi infografik videolar sürükleyici ve merak uyandırıcı oluyor. Bunun için kreatiflik gerek. Vicreate, Videa’da oluşan fikirleri kreatif bir şekilde senaryolaştırıyor ve çekime hazır hale getiriyor. Diyelim ki videonuza dublaj lazım, hiç problem değil. Vimark’ın kendi stüdyosunun olması sayesinde uzun süre beklemenize gerek kalmadan o işiniz hemen hallolur. Tabii sadece dublaj değil. Video için müzik lazım olur, ses lazım olur, bunların hepsi Visound hizmeti ile hallolur. Video demek yönetmen, kurgucu ve teknik ekip demek. Bunları siz bulmuyorsunuz. Viplay hizmeti sayesinde videonuz stratejiye uygun şekilde çekiliyor. Tabii bir de video’yu sonradan analiz etmek, takibini yapmak gerek. Bu size karışık geliyorsa, hiç problem değil. Google ile birlikte çalışan analiz ekipleri var, Vidigital. Anlayacağınız üzere, gözünüz arkada kalmaz. Diyelim ki siz müşterileriniz için video çözümü sunuyorsunuz, Vimark’ın Vipartners “partners programı” ile faturalandırmayı Vimark üstünden yapabiliyorsunuz. Bu sayede, fatura üzerinden önceden anlaştığınız oranda ortaklık payı ödeniyor.

video-marketing-

Aklınızda, “İyi de neden infografik videolar yapayım? Hem ben çekerim ne var?”. Video pazarlama, markalar için ciddi anlamda önemli bir pazarlama çeşidi. İyisi, müşteriyi tutar ve potansiyel müşterileri, müşteri haline getirebilir. Kötüsünün ise, ne gibi sonuçlar doğuracağını tahmin edebilirsiniz. İstatistiklere göre, videolar, aşırı derecede bilginin yüklendiği bir dünyada bize farkında olmasak bile adeta bir “oh” çektiriyor. Bu nedenle, kullanıcılar bir yazıdan ziyade videoyu daha çok paylaşıyorlar. Bu infografik videoları izlemek için buraya tıklayın.  Kısaca, hatırlanma ihtimalinizi arttırmak istiyorsanız, video pazarlaması, markanız için olmazsa olmaz.

Hayaleturk.com'da yayınladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 2178 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe