Doctor X Gekai Daimon Michiko 2012 yapımı olup Japonya’da pek rastlanmayan bir şekilde 5 sezon oynsmış.Genelde tek sezonluk ve nadiren de olsa 2. sezonu olan dizileri duymuştum Japonya’da ama ilk defa bu kadar uzun süren bir dizi duyuyorum.Bu da dizinin ne kadar beğenilip sevildiğine işaret olsa gerek.

Daimon Michiko adında cerrah olan bir kadının hikayesini anlatıyor.Üniversite hastanelerindeki tıbbi açıkları kapatmak için yalnız kurt denen ve serbest çalışan doktorlar ortaya çıkar. Daimon Michiko’da bunlardan biridir o aynı zaman da doktor x olarakta bilinir.Doktor Michiko grupları sevmez,otoriteyi sevmez,kısıtlamaları sevmez.Onun tek silahı tıp uzmanlık lisansı ve kendinden kazandığı becerisidir.Kısacası  kendisi nevi şahsına münhasır farklı bir kişiliktir.

Üniversite Hastanesi’nde çalışmaya başlar.Farklı giyim tarzı,otoriteye ve eski metotlara karşı olması dikkat çeker ve sivrilir.Onun bu tutumu insanlara torpille işe girdiği izlenimi bırakır aslında çok iyi bir cerrah olmasına rağmen.Daimon Michiko karakteri kendinden emin olması,zor ve daha önce yapılmamış ameliyatlara girmeden önce bile ”Ben asla hata yapmam” demesi ve kimseyi dinlemeden doğru olanı yapmak için çaba harcamasıyla özel bir dizi karakteri aslında.Tüm baskılara rağmen geri adım atmamasını hayranlıkla izliyorsunuz.

Japon kültürünü izlediğim dizilerden az çok biliyorum ve ast-üst ilişkileri çok katıdır.Kurallar bellidir ve kimse dışına çıkamaz.Böyle bir ortamda Daimon Michiko bu ast-üst ilişkisini tanımayan ve kendi kuralları ve değerleri çerçevesinde hareket eden biridir.Dolayısıyla da  kabul edilmesi de zor oluyor tabii ki ve istemeyeni de çok.

Doktor ve hastane temalı dizileri sevenlere tavsiye ediyor ve Cerrah  Daimon Michiko ile tanışmalısınız diyorum… 🙂

Konusu:Daha evvel serbest çalışan ve bu nedenle her konuda kendine has bir tarzı olan Michiko Daimon ( Ryoko Yonekura ), Üniversite Hastanesinde çalışmaya başlar. Farklı giyim tarzı, rahatlığı ve eski metotlara itiraz etmesi nedeniyle ilgi çeker, herkes torpille işe girdiğini düşünür; çok iyi bir cerrah olmasına rağmen…(Alıntı)
  • Yapım Yılı: 2012
  • Ülke: Japonya
  • Tür: Gizem – Medikal
  • Imdb Puanı: 7.7
  • Oyuncular: Ryoko Yonekura,Tomorô Taguchi, Ittoku Kishibe

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir