Dünya’nın en büyük ödeme kuruluşu olan Visa, Avrupa genelinde ve ABD’nin bir kısmında çöktü. Milyonlarca insan sıkıntı yaşadı.

Visa, tüm dünyada kullanılan en popüler ödeme sistemlerinden birisi. Fakat 1 Haziran Cuma günü Visa çöktüAvrupa genelinde ve Amerika Birleşik Devletleri‘nin bir kısmında herhangi bir işlem yapılamamasına neden olan çökme nedeniyle büyük ekonomik kayıp yaşandı.

Tüm Avrupa genelinde ve Amerika‘nın bir kısmında yaşanan bu çökmenin nedeni hala açıklanmış değil. ATM’lerin işleyişinde herhangi bir problem yaşanmaması sayesinde insanlar nakit para çekimi yaparak ödemelerini gerçekleştirebildi.

Yaklaşık 20 saat boyunca hizmet veremeyen Visa, 2 Haziran sabahı yeniden hizmet verebilir hale geldi. Sistemlerin çalışır hale gelmesinin ardından gelen ikinci sorun, kullanıcıları isyan noktasına getirdi.

Yapılan ödemelerin büyük kısmının bekleme durumunda kalması nedeniyle Visa‘ya binlerce şikayet tweeti atıldı. Bu duruma sessiz kalmayan Visa, Twitterüzerinden durumun farkında olduklarını ve durumla alakalı olarak çalıştıklarını belirten bir tweet attı.

Kaynak: https://www.standard.co.uk/news/world/visa-customers-outraged-as-card-payments-fail-across-uk-and-europe-a3853576.html

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”27660″ name=”WhatsApp’a yaş sınırı geliyor!”]

[irp posts=”27657″ name=”Facebook ile Teyit.org sahte haberleri tespit edecek!”]

 

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir