Duşakabinler, genellikle her evde olan, cam ile kaplı duş almaya yarayan o masum icat aslında o kadar da masum değil.!

Show ana haber‘in yayınlamış olduğu video üzerinde herkesin bilgilenmesi amacıyla yapılan araştırma üzerine, duşakabinler aslında o kadar da masum olmadığını, duşakabinlerin sağlamlığını ve kalitesini detaylıca incelemeniz gerektiğini anlatacağız.

Duşakabin neden patlar?

Duşakabinlerin en hassas bölgeleri köşelerdir, duşakabinler hassas olmamasına rağmen camın bulunduğu çerçevenin köşelerine alınan bir darbede duşakabin patlayabilir. Sadece sert bir cisim olmasına gerek yok gerek ayağınızla, gerekse dirseğinizle bile vurabileceğiniz bir nokta camın patlamasına neden olabilir.

Duşakabinler iki segment olarak ayrılıyor bazı yerler ve şahıslar tarafından ve çoğunlukla ucuz diye tabir ettiğimizi Çin mali duşakabinler patlıyor. Çerçeve camı sıkıştırdığı için patlama gerçekleşebiliyor, ve duşakabin patladığında şarapnel parçaları vicudun farklı uzuvlarına ilerleyip can alıcı noktaya gelebiliyor.

Önlem almak için neler yapılabilir.

1-)En önemlisi bu, kaliteli ve güvenlir firmalarla çalışmanız gerekmekte, insan sağlığı şakaya gelmez.

2-)Duşakabininize film çektirebilirsiniz. (Araç filmlerinin şeffaflarından)

3-)Duşakabininizin camını sürekli kontrol etmelisiniz.!

 

Daha önceden de çatlamış olabilir.

Daha önceden çatlamasının imkanı yok demeyin, Duşakabininiz daha önceden de çatlamış olabilir, gerek sıcağa bağlı çatlamalar, gerekse alınan bi darbe duşakabin camınızı patlatabilir. Bunun için yapmanız gerek duşakabininizi incelemek, çatlak gibi durumla karşılaşırsanız eğer hemen değiştirmeniz, sağlığınız için fayda sağlayacaktır.

Hayaleturk.com'da yayınladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 2178 aboneye katılın

e-posta adresiniz:


DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe