Daha öncesinde üzücü bir şekilde gözaltına alındığını öğrendiğimiz Ezhel yani Sercan İpekçioğlu, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ilk duruşmada beraat etti. Bu haberle birlikte herkes sevinirken detayları aktarıyoruz.

Sercan İpekçioğlu, daha önce yayınladığı albümdeki parçaların “uyuşturucuya özendirmek” adlı suçla yargılanıyordu ama bu sabah, ilk duruşmada beraat etti. Sercan İpekçioğlu, 10 yıl ile yargılanacaktı ama ilk duruşmada beraat eden sanatçı, daha önce bir bitkiyle birlikte fotoğrafı da bu duruşmaya konu olan olaylardan birtanesi.

Sanık olarak duruşmaya çıkan Ezhel savunmasında ; “Aklıma bu bitkiyle fotoğraf çekilmek geldi. Bunu muziplik olsun diye paylaştım. ‘Geceler’ isimli parçamı ise sanatsal faaliyet kapsamında Türkiye’de çekilecek olan bir diziye müzik olarak yaptım.” dedi.

Şarkılarında uyuşturucuya özendiği iddiasıyla 23 Mayıs’ta tutuklanan Ezhel‘in duruşmada, ailesi, kız arkadaşı ve birçok hayranı ile birlikteydi. Savunmasını veren Ezhel, Anadolu 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nden ilk duruşmada beraat etti. Aynı zamanda mahkeme dışında bir çok hayranı da vardı.

“Muziplik olsun diye paylaştım.”

Tanınmış en büyük rap sanatçılarından bir tanesi olsan Ezhel yani Sercan İpekçioğlu, aylık 100 bin TL gelirinin olduğunu belirten sanatçı sözlerine şu şekilde devam etti. “Öncelikle fotoğrafla başlamak istiyorum. Ankara’da bir arkadaşımın giyim mağazasına arada giderim. Orada otururken bahçede bitki gördüm. Hint keneviri olduğunu anladık, söktük. O ara aklıma bu bitkiyle fotoğraf çekilmek geldi. Altına eski bir şarkı sözü olan ‘esrar perdesi’ yazdım. Bunu muziplik olsun diye paylaştım. ‘Geceler’ isimli parçamda ise gecenin karanlığından ve gizeminden bahsediyorum. Bunu edebi anlamda, sanatsal faaliyet kapsamında Türkiye’de çekilecek olan bir diziye müzik olarak yaptım. Bu parçada uyuşturucu madde kullanmaya özendirme kastım yoktur.

Bunun üzerinde şarkılarında uyuşturucu kullanımının zararlarını anlattığını belirten Ezhel, “Ayrıca benim ‘Yarınımız yok’ isimli parçamda ben uyuşturucunun zararlarını anlattım. Kullanıldığı takdirde ölüme neden olduğu temasını işledim. Suç işleme kastı ile hareket etmedim. Eserlerim tamamen benim hayal ürünümdür. Suçsuzum, beraatımı ve tahliyemi talep ederim.sözlerini sarfetti.

Ezhel’in avukatı ise;

Ezhel‘in avukatı Fuat Ekin ise “İddianamede iki tane eylemden bahsedilmiş. Biri espri olsun diye paylaşılmış bir fotoğraf ve ‘Geceler’ isimli fantastik bir vampir hikâyesinden ibarettir. İddianamede düzenlenen eylemin yaptırımı ağırdır. Sanık üzerine atılı suçu işlememiştir” diyerek Ezhel’in beraatini istedi.

Özgürlük bizim !

Ezhel‘in beraat etmesi üzerine çok sevindik ve bunun için geçmiş olsun diyoruz. !

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir