Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Prof. Dr. Deniz Demiryürek, öncüsü olduğu ve Türkiye’de ilk kez Hacettepe Üniversitesi’nde öğrencilere sunulan “Karma Gerçeklik” projesinin ilerleme sürecini ve bu projenin tıp bilimine neler kazandıracağını  anlattı.

 

“Karma Gereklik” projesi ile Türkiye’de bir ilke imza atan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, dünyanın önde gelen tıp fakültelerinde kullanılan Microsoft Hololens’i, Türkiye’de ilk kez anatomi eğitiminde kullanılmak üzere öğrencilerine sundu.

Projeyi MAG okurlarına anlatan Prof. Dr. Deniz Demiryürek, “Karma geçeklik sayesinde gerçek dünyayla paralel olarak gördüğünüz sanal içeriklerle de etkileşim haline girebilmeniz mümkün oluyor. Gözlük şeklinde tasarlanan ve takılarak kullanılan holografik bilgisayar sayesinde, dijital verileriniz ve holografik görüntüler ile etkileşime geçip, tüm içeriğe müdahale edebiliyorsunuz. Tüm bunları bulunduğunuz ortamda yani gerçek dünyadan kopmadan; canlı, dinamik ve gerçek zamanlı olarak hissedip yaşıyorsunuz” dedi.

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”28262″ name=”Twitter’dan Dünya Kupası’na özel emoji”]

[irp posts=”28242″ name=”Sinemalarda bu hafta 6 Film vizyonda 15-22 Haziran 2018″]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir