Facebook’un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’daki tehlike korkuttu. En büyük sosyal medya platformu olan Facebook  Messenger’da hiç fark etmeden hackerlar tarafından sömürülebilir hatta soyulabilirsiniz.


Program,Facebook Messenger’dan arkadaş listesine zararlı yazılımın yüklendiği video dosyasının bağlantısını gönderiyor ve Messenger’ın masaüstü versiyonunu kontrol altına alıyor ve kullanıcı hesaplarını çalıp,kripto para kazıyor.

Trend Micro siber güvenlik firmasının araştırmacılarına göre ‘Digmine’ adı verilen bu yazılımın amacı  kendisini yazan yazılımcılar adına ‘Monero’ kazmak için maksimum sayıda makineye ulaşmak. Aynı zamanda yazılım Facebook hesaplarını da ele geçirebiliyor. Trend Micro bot olarak adlandırdığı yazılım olan ‘Digimine’ın video dosyası gibi tasarlandığını belirtiyor.

Chrome tarayıcısı vasıtasıyla, sadece Messenger’ın masa üstü versiyonu üzerinden bulaşıyor yazılım. Örneğin yazılımı Messenger üzerinden bir mobil telefonda açarsanız, Digmine aktif hale gelemiyor.Yine de yazılımın oldukça tehlikeli olduğu değerlendiriliyor. Çünkü Saldırganların hesabınızı ele geçirmekle kalmıyor, bilgisayarınızı da yavaşlatabiliyor ve arkadaşlarınızı hedef almak için Facebook hesabınızı kullanabiliyorlar.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe