Hayal gerçek tasarımıysa, hayal gücü gerçeğe ilişkin en büyük güçtür. İnsan gerçeği önce hayallerinde, sonra dış dünyada var etmektedir.

Kendinize İnanın, Başarmaya Odaklanın!

Radyo,Televizyon ve gelecekteki diğer keşifler irade kuvveti ve çalışma azmi sayesinde hayalin gerçekleşmesinden ibarettir.Ruhumuzu besleyen müzik şaheserleri büyük bestekarların hayallerinden çıkmıştır.İnsanların sonsuz ilerleme imkanlarını hayallerinde tasavvur edebilen birkaç öğretmen sayesinde okul ve kolejlere sahibiz.

Her şeyden önce kendinize inanmalı ve başarabileceğinize %100 güvenmelisiniz. Hayal ettiğiniz bir şeyi gerçekleştirmenin bir yolunu aramaktan vazgeçmeyin.

Yeniliğe Açık Olun!

Var olan bir şeyi geliştirmek elbette başarı getirebilir. Fakat yeniliklere açık olmak ve yeni fikirler üretmen yalnızca yaratıcı bir hayal gücü ile mümkün olacaktır. Başarısız dahi olsa hayal gücünüzü geliştirmek için her zaman yeni olanı hedefleyin.

Fikirlerinizi Not Edin!

Pek çok ünlü isim, yaratıcı fikirleri hayal gücünü kullanarak elde etiğini ve bunları bir not defteri içerisinde gerçeğe dönüştürdüğünü söylemektedir. Bir düşünceyi, yaratıcı bir fikri ya da hayal gücünüzü kullanarak elde ettiğiniz herhangi bir şeyi mutlaka not edin.

  • Sıra dışı düşünün her şeyin farklı tarafını görmeye çalışın.
  • Odaklanın odaklanma halinde öğrenme 5 kat fazla gerçekleşir.
  • Gözlem yeteneğinizi geliştirin çevresel ve odaklı gözlem yeteneği ne denli gelişirse o kadar etkili ve hayranlık uyandırdığından hayaller kurabilirsiniz.
  • Bakış açınızı genişletin dar ve belli çerçeveden bakmayın, ufkunuzu genişletin ve sınırları zorlayın.
  • Roman veya bilim kurgu okuyun usta romancıların bilim kurgu yazarlarının dünya çapında eserlerini titiz dikkatle okuyun , farkı görün. Yahut olaylara ve örneklere dayalı anlatımın tercih edildiği diğer eserleri de tercih edebilirsiniz.
  • Bilerek tatil yapın görselliğin gücünü düşünün keşfedin, belleğinizi yeni algılarla donatın.
  • Beyin fırtınaları yapın.
  • Espri,mizah yeteneğinizi geliştirin.
  • Tersinden düşünün.
  • Tabiatla iç içe olmaya özen gösterin.

Son olarak ise Photoshop Ustası Erik Johannsson. Hayal gücümüzü zorlayan tasarımaları şişe, kağıt, boya gibi basit objeleri gerçek hayata gerçeküstü kurgulayıp photoshop üzerinden muhteşem sanat eserlerine dönüştürüyor. Fotoğrafların yaratım sürecini anlattığı videolara ve diğer fotoğrafları için yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak 1 Kaynak 2 Kaynak 3

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir