Son zamanlarda doğal görünümüyle ipek kirpik uygulaması dikkat çekmektedir.  Saf ipekten imal edilmiş olması dikkatleri üzerine toplamaktadır. Göz yapısına göre ipek kirpik uygulamasının çeşitlerinde farklılık görülmektedir.

Teker teker kirpiklere uygulamasına ipek kirpik adı verilmektedir. Seyrek ve hacimsiz kirpiklere sahip olanlar için ipek kirpik kurtuluş niteliğinde olmuştur. Rimeller ve çeşitli bitkisel yağlar pek etkili sonuçlar vermemektedir.  Bu durumda piyasa ipek kirpik işlemini uygulayan bir çok güzellik salonu bulunmaktadır. Ancak bunların arasından en  güvenli olanını bulmak gerekmektedir. Aksi takdirde göz sağlığı tehlikede girebilir. Bunların arasında firmamız güvenilirliği, üst düzey müşteri memnuniyeti ve tecrübesiyle beğenileri üzerine toplamaktadır. Müşterilerine sağladığı konfor ve uzman ekibiyle birlikte diğer firmalar arasından kolayca sıyrılabilmektedir.

İpek Kirpik Uygulaması

İpek kirpik uygulaması için kullanılan kirpiklerin ve yapıştırıcıların göz sağlığı açısından uygun olması gerekmektedir. Kimyasal bir içerik bulundurmaması gerekmektedir. Genellikle kirpiklerin sayısına göre işlemin süresi değişmektedir. Uygulama esnasında göz üzerinde makyaj olmaması gerekir. Gözler hijyenik ortamda temizlendikten sonra işleme başlanır. Tek bir gözün ipek kirpik uygulaması yaklaşık olarak kırk beş dakika sürmektedir. Ağrısız bir işlem olmakla birlikte göz hassasiyetini arttırdığı söylenebilir.  Kirpik tanelerinin teker teker yerleştirildiği düşünüldüğünde çokhafif derece yanma hissinin gerçekleştiği söylenebilir.  İpek kirpiklerin doğal kirpiklere herhangi bir zararı olmaz.  Aralarında mesafe olacak şekilde yerleştirmeler yapılır.  İpek kirpik uygulamasından sonra iki veya üç haftada bir bakım yapılması gerekmektedir. Bu şekilde 6 aya kadar ipek kirpikler kullanılabilmektedir.  Aksi bir durumun oluşmaması için güvenilir bir güzellik merkezinin tercih edilmesi gerekir. İpek kirpiklerle birlikte kişi makyaja gerek duymamaya başlamaktadır. Dışarı çıkarken doğal görünümlü ipek kirpiklerinin verdiği özgüven yanında olmaktadır. Günlük makyaj yapılırken rimel ihtiyaç duyulmamaktadır. Kapatıcı veya bir ruj yardımıyla makyaj tamamlanabilmektedir. Ancak söyle bir durum var ipek kirpik uygulamasından sonra yağ bazlı makyaj temizleyicilerinin kullanılmaması gerekiyor. Bundan dolayı da eyeliner, far ve göz kalemi kullanıldıktan sonra makyaj temizleyicisinin içeriğine dikkat etmek gerekebilir.  Aksi durumda ipek kirpikler zarar görebilmektedir.

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”30482″ name=”Üzülmenin de Faydaları Var”]

[irp posts=”30543″ name=”Sevdiğiniz Çikolataya Göre Kişilik Analizi… :)”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir