Zaman akar… Söyledikleriniz unutulur… Yaptıklarınız hatırlanmayabilir. Ancak sözleriniz ya da eylemlerinizle hissettirdikleriniz kayıtlardan silinmez…

HİSSETTİRDİKLERİNİZ ASLA UNUTULMAZ

Bir kadın,uçakta zenci bir adamın yanında oturuyordu.Durumdan rahatsızlığınıı belli edercesine,hostesten başka bir yer bulmasını istedi,zira öylesine antipatik birinin yanında oturamazdı. Hostes,tüm uçağın dolu olduğunu,fakat birinci sınıfta yer olup olmadığına bakacağını söyledi.

Diğer yolcular şaşkınlık ve tiksintiyle olayı izliyorlardı,bu kadının sadece terbiyesizliğine değil,bir de birinci sınıfta yolculuğuna devam edeceğine şahit oluyorlardı.Zavallı adamcağız çok kötü bir durumda olmasına rağmen cevap vermemeyi tercih etti.Bu gerilimi yaratan kadın,birinci sınıfta ve o adamdan uzakta uçabileceğine tatmin olmuş,hostesin dönmesini bekliyordu.

Birkaç dakika sonra geri gelen hostes,kadına:

“Çok özür dilerim geciktim.Birinci sınıfta bir yer buldum…Bu yeri bulmak biraz zamanımı aldı,sonra yer değişikliği için pilottan izin almam gerekiyordu. ’Hiç kimse sorun yaratan birinin yanında oturmak mecburiyetinde tutulamaz’ dedi ve bu izni verdi”

Diğer yolcular kulaklarına inanamıyorlardı,bu esnada kadın da bir zafer kazanmış gibi yerinden kalkmaya hazırlandı.Aynı anda hostes,oturmakta olan zenciye dönerek :

“Beyefendi,sizi uçağın birinci sınıfındaki yeni yerinize götürmem için beni takip eder misiniz lütfen? Seyehat firmamız adına kaptan pilotumuz sizden böyle nahoş bir olay yaratan kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde kaldığınız için çok özür diliyor.”

O yıl,kaptan pilot ve hostes uçaktaki davranışlarından dolayı ödüllendirildiler. Aşağıdaki mesaj,tüm ofislere personelin görebileceği bir biçimde iletildi:

” İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler. İnsanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler. Ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar. ”

Kaynak: paccoz.blogcu.com

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir