Huawei, Mobil Dünya Kongresi 2018’de bir dizi 5G terminali piyasaya sundu. Huawei’in 5G müşteri çözümü, 3GPP standartlarına ve yonga seti mimarisine dayalı olarak geliştirildi. Bu da, derli toplu bir boyut, düşük enerji tüketimi ve son derece kolay taşınabilir özellikler anlamına geliyor.

Dünyanın en küçük 5G ticari terminali olarak C-bandı ve mmWave’i destekleniyor. Huawei’in ticari 5G terminallerini kullanan dünyanın ilk 5G abone grubu Seul ve Kanada’da bulunuyor. 3.5 GHz ve mmWave’e dayalı sistemde kullanıcılar, kablosuz ev geniş bant hizmetlerinde 2 Gbps’ı aşan hızlarla fiber benzeri bir deneyimden yararlanabiliyor. Ayrıca Huawei 2019 yılında 5G akıllı telefonları piyasaya sürmeyi planlıyor.

Huawei, yenilikçi ürünleriyle ihtiyaçlara cevap veriyor

İlk 5G dağıtımı, binalar ve yoğun nüfuslu kentsel alanlarda gerçekleşecek. Karmaşık dağıtım senaryolarının ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli kapsama sunan ve iç ve dış internet erişimi sağlanan bölgelerin kapasite gereksinimlerini karşılayan çeşitli alan biçimleri gerekiyor. Huawei’in yeni piyasaya sürdüğü 5G ürünleri, milimetre dalga, C-bandı ve tüm Alt-3GHz frekans bantlarını destekliyor. Bu ürünler aynı zamanda kule alanları, direk alanları ve küçük hücreler de dahil olmak üzere tüm alan biçimlerini kapsıyor.

Huawei, yaygın Gbps deneyimini sunmak için C-band 64T64R ve 32T32R Massive MIMO AAU’ları devreye soktu. Bu AAU’lar 200 MHz’lik geniş bant genişliğini ve binaları kapsayacak şekilde üç boyutlu hüzmelemeyi destekliyor, bütüncül bir kapsama sağlıyor ve diğer çeşitli senaryoların gereksinimlerini karşılıyor. Yakın ve uzak noktalardaki kullanıcıların deneyimini optimize etmek ve ağ kapasitesinde 20-30 kat artış sağlamak için kapsama esnek bir şekilde ayarlanabiliyor. mmWave ürünleri, 1 GHz bant genişliğini destekleyebiliyor. Anten bağlantı noktalarının eşdeğer izotropik yayılma gücü (EIRP) 65 dBm’ye ulaşarak sektörde ilk sırayı aldı. Huawei kablosuz ürünleri entegre, kompakt ve hafif bir tasarıma sahip. Bu özellikler, mühendislik açısından karmaşıklığı azaltarak anten kurulum platformundaki ihtiyaçları büyük ölçüde rahatlatıyor. Tüm ürünler merkezi radyo erişim ağı (C-RAN) ve dağıtık radyo erişim ağı (D-RAN) dağıtım konumunda farklı senaryoları destekliyor. Optik arayüz hızı, büyük ölçekli 5G dağıtım için ideal olan 25 Gbps’den daha düşük.

5G çekirdek ağları

Huawei’in 5G çekirdek ağı çözümü tümüyle bulut mimarisine dayanarak, 2G, 3G, 4G ve 5G’yi eşzamanlı olarak desteklemek ve bağımsız olmayan (NSA) ile bağımsız (SA) arasında sorunsuz bir geçiş gerçekleştirmek için mikro hizmet odaklı mimari (MCA) kullanıyor. Huawei’in 5G tümüyle bulut çekirdek ağı, geleneksel ağ mimarisinin aksine, operatörlerin hizmet senaryolarına bağlı olarak merkezi DC’de kontrol düzlemini konuşlandırmasına ve kullanıcı düzlemini esnek bir şekilde dağıtmasına yardımcı olmak için kontrol düzlemi ve kullanıcı düzlemi ayırma (CUPS) temelli dağıtık bir mimari kullanıyor.

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir