Hapishane konulu filmleri sevenlerin,severek izleyeceği bir film.Benim gibi konusunu okuduktan sonra hapishane konulu filmleri sevmeyenler bile izleyecek diye düşünüyorum.

Konusu çok orijinal geldi bana,aynı konuya sahip başka bir film var mı bilmiyorum ama? Yine bahsetmeden geçemeyeceğim bir İspanyol filmi.Bu zamana kadar izlediğim tüm İspanyol filmlerini beğendim.Bu filmde onlardan biri. Tek bir mekanda geçiyor ama buna rağmen her dakika yükselen bir gerilimi var.Hem film geriyor sizi hem de başrolümüzün içinde bulunduğu durumun gerginliği bu gerilimi arttırıyor.Kendimi aynı durumun içinde düşündüm de ben o kadar soğuk kanlı olupta, doğru kararlar veremezdim. E malum azılı suçluların olduğu ve bir hiyerarşi düzenin hüküm sürdüğü bir hapishane ortamında,isyanın tam ortasında kalan bir gardiyan olmak,kolay olmasa gerek.

İyi seyirler… 🙂

Konusu: Yeni gardiyan olan Juan işe bir gün erken gelir.İş arkadaşları ona hapishaneyi gezdirirken kafasına bir beton parçası düşer ve bayılır.Bu sırada hapishanede isyan başlar ve arkadaşları onu boş olan 211 numaralı hücreye bırakmak zorunda kalır.Uyandığında kendini bir isyanın ortasında bulur. Juan,suçluların arasında gardiyan olduğunu saklayıp,hapishane ortamına ayak uydurabilecek midir?

  • Yapım: 2009 İspanya,Fransa
  • Tür:Aksiyon,Dram,Gerilim
  • Oyuncular: Luis Tosar, Alberto Ammann, Marta Etura
  • Orijinal Adı: Celda 211
  • Süre;113 Dakika
  • İmdb Puanı: 7,7

[vurgu color=”#dd3333″]Yazı Önerilerimize Bakmayı Unutmayın[/vurgu]

Yazı önerisi
LinkedIn 2017'nin en iyilerini seçti
Yazı önerisi
Bülbülü Öldürmek Harper Lee - Kitap Önerisi

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe