Bilindiği üzere iOS 12, dün akşam saatleri itibariyle indirilebilir konuma getirildi. Peki iOS 12’nin iOS 11’den farkı ne?

iOS 12‘nin öne çıkan çok fazla özelliği olmasına rağmen keşfettiklerimizi ve bizlere faydalı olanları sıralamakla yetindik. 17.09.2018 tarihinde saat 20:00’da Türkiye için indirilebilir konuma geldi.

Siri’ye Eklenen Yeni Özellikler

Bu sefer Siri‘de inanılmaz bir güncelleme mevcut. Siri‘ye artık istediğimiz kısayolları ekleyebilir ve sesli komut ile bildirimler ekranında bildirimlerinizi sesle açabilir. Sesle yanıtlayabilir ve silebilirsiniz. Bu esnada sesle komut ederken bir yandan işlerinizi yapabilir ve dikkatinizi başka konulara aktarabilirsiniz.

Uygulama Kullanımlarına Limit Koyma Özelliği

 

iOS‘un yeni ve işe yaracak özelliğinden bir taneside uygulama kullanımlarına zamanlayıcı limit koyma özelliği diyebiliriz. App Limit olarak geçen bu özellik. Kullandığınız uygulamalara zamanlama limiti koyup, zamanı gelince uyarı veriyor.

Grup FaceTime Özelliği

facetime - hayaleturk

Grup olarak FaceTime özelliği artık iOS 12‘de kullanılabilir durumda. iOS 12‘de yapacağınız grup FaceTime‘a 30 kişiye kadar konuşma yapabilir aynı zamanda grup mesajlaşmaları da yapabilirsiniz.

Ekran Süresi

ekransüresi - hayaleturk

iOS 12‘de yeni gelmiş bir özellik olmasına rağmen artık Ekran Süreleri görülebilecek. Ana ekranda veya oyun oynarken ne kadar süre geçirilmiş hepsini görebileceğiz. Android‘de uzunca süredir kullanıma olan bu özellik iOS 12‘de daha detaylı bir şekilde yeni geldi.

Measure Uygulaması İle Birlikte Kameradan Metre Kullanabilirsiniz.

Measure özelliği aslında tüm cihazlarda yeni olan bir özellik değil diyebiliriz ama iPhone kullanıcıları için büyük rahatlatıcı bir uygulama olacak Measure uygulaması, kamera üzerinde bir yeri kamera ile ölçebileceksiniz.

Rahatsız Etme Özelliği Zamanlabilir Durumda

rahatsız etme - hayaleturk

iOS 12’de artık Rahatsız Etme özelliği zamanlanabilir bir konuma geliyor. İsterseniz 1 saat, yarın sabaha kadar, buradan ayrılana kadar gibi seçeneklerle birlikte geliyor. Buradan ayrılana kadar özelliğini kullanabilmek için konum özelliğini açmak gerekli.

ios12 indir - hayaleturk

iOS 12 alacak cihazlar

– iPad Pro (10.5), iPad Pro (2017) iPad 2017, iPad 2018, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4

– iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X

iPod touch (6. jenerasyon)

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”30776″ name=”iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr ve iOS 12 Duvar Kağıtlarını İndir”]

[irp posts=”28914″ name=”Başarılı bir kariyer için edinmeniz gereken 5 yetenek”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir