Teknolojinin hayatımıza dahil olması ve gün geçtikçe gelişmesiyle beraber bir çok alışkanlığımız da değişti. Bunların başında meslekler geliyor. Artık “Oku yavrum oku, memur ol” repliklerini daha az duyuyoruz.

 

işte dünyada yapılan ilginç meslekler ve kazançları:

1- Ferrari sürüş eğitmenliği:

Evet, araba kullanmayı seviyorsanız tam size göre bir iş. Ferrari sürmek için yıllık 90  bin ile 120 bin Dolar kazanabilirsiniz. Sadece prosefyonel yarış ve uzmanlık eğitimini tamamlamanız yeterli.

2-Özel ada bekçisi:

Yüzmeyi, doğayı, sakin bir hayatı seviyorsanız bu iş tam sizin için.  Özel bir adada güvenlik görevlisi olarak çalışıp yıllık 100 bin Dolar gibi bir kazanca sahip olabilirsiniz. Aranan özellikler ise, iyi yüzücü olmak, macerayı sevmek, adanın durumunu ve haftalık raporları hazırlayıp genel merkeze iletmek, bunları yapacak kadar iletişim becerisine sahip olmak.

3- E-Spor oyuncusu olmak:

Bilgisayar oyunlarıyla arası iyi olanlar için harika bir öneri. Hem eğlenip, hem para kazanmayı kim istemez ki.  7/24 oyun oynayıp yıllık 50 Bin Dolar gibi bir kazancınız olabilir. Aranan kriterler oyunda profesyonel kadar iyi olmak ve oyun oynamayı sevmek.

4- Yemek stilisti:

Yemekleri hazırlarken sunuma önem veriyorsanız bu işi yapabilirsiniz. Yemeklere makyaj yaparak, daha şık ve iştah açıcı görünmesini sağlayıp, yıllık 77 Bin Dolar kazanca sahip olabilirsiniz. Aranan niteliklerde estetik anlayışına sahip olmak ve gıdalar hakkında derin bilgiye sahip olmak yer alıyor.

5- Etik Hacker:

Yasal olarak bilgisayar sistemlerini hackleyip,  yıllık 100 Bin ile 140 Bin Dolar arasında bir kazanca sahip olabilirsiniz. Aranan niteliklerde; Etik hacker sertifikası, global bilgi güvencesi sertifikası, Penetration tester yeterliliği ve saldırgan güvenlik sertifikasına sahip olmak.

 

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

[irp posts=”28280″ name=”Türkler konut almak için en çok ABD’yi tercih ediyor!”]

[irp posts=”28325″ name=”Araçlar OceanConnect IoV platformu ile akıllanıyor!”]

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir