Suç,polisiye ve dedektiflik konularına ilgisi olanların severek izleyeceği ,her biri gerçek hikayelerden oluşan 5 polisiye belgeseli sizler için derledik.

1-Adli Adalet – Forensic Justice

Konusu:Discovery Investigation kanalının nefes kesen Polisiye belgesel serisi Adli Adalet her bölümünde farklı bir konuyu alarak sizlerin karar vermesini sağlıyor. Belgesel de tanık ve sanıkların ifadeleri sizlere tarafsız olarak sunuluyor sizde karar veriyorsunuz. Investigation Discovery Televizyonu tarafından hazırlanan Belgesel Serisi Adli Adalet ( Forensic Justice ) ile nefesinizi tutun ve Adli tıp çalışanlarının adaleti sağlamak için neler yaptığına, olayları nasıl çözdüğüne tanıklık edin.

2-Bulgu Bilim Dedektifleri – Forensic Dedektives

Konusu:Kriminoloji ya da suç bilimi suçun açıklamasını yapan, suçlu davranışın nedenlerini inceleyen, suçun önlenmesi ve suçlulukla mücadele ile ilgilenen bir bilimsel öğretidir. İngiliz YazarThomas More, sınırsız suçun daha az ahlaki ve hukuki ama Sosyolojik açıklamasının arayışının yerindeliğinin farkına vararak kriminolojinin doğuşunu sağlamıştır. Ancak o devirlerde anlaşılamayan bu görüş geçerliliği görmesi için 18. hatta 19. yüzyılı bekleme zorunda kalacaktır.

 

3-FBI Dosyaları – The FBI File

Konusu:FBI ın katıldığı yüksek profilli davaların tekrar hayata geçirilmesi yoluyla gösteri, temsilcilerin sahnedeki bu suçları nasıl çözdüklerini ortaya koyuyor. Şov prodüktörleri, her vakayı doğru bir şekilde portre etmek için FBI uzman ajanları ve yüksek teknoloji suç laboratuvarlarındaki sınav uzmanlarıyla çalışırlar. FBIın Amerikalıların hayatlarını nasıl koruduğunu ve en meşhur suçluları adalete nasıl getirdiğini öğreneceksiniz.

4-Ölümcül Kadınlar – Deadly Women

Konusu:Ölümcül Kadınlar, toplamda yayınlanmış 40 bölümden oluşan belgesel dizi tarzında suç ve seri katil belgeselidir. Her bölümde ortak özelliklere sahip çevrelerine dehşet ve ölüm saçan kadınlar incelenmektedir. Sadece zevk için cinayet işleyenlerden, para için insanları öldürenlere ve hatta pazartesi gününü sevmediği için bir okul bahçesindeki çocuklara ateş açacak kadar katil ruhlu kadınlar, belgeselde inceleniyor. Her bölümde insanları öldürme sebepleri farklı olan kadınlar yer alsa da hepsinin ortak yönleri çevreleri ve yakınlarındaki kişileri öldürmeleri.

5-Kayıp – Disappeared

Konusu:Kayıp programı, iz bırakmadan ortadan kaybolan ve bir daha haber alınamayanların gerçek hikayelerini anlatıyor. Kayıp davalarında bazen yürek ısıtan mucizelere rastlasak da, çoğu kez bugün bile çözülemeyen davalar ve arayışla geçen hayatlara tanık oluyoruz.

Yazı önerilerimize göz atmayı unutmayın!

Yazı önerisi
ESET, internet güvenliği için 5 temel siber hijyen önerisinde bulundu
Yazı önerisi
Bilimin Çözemediği 10 Olgu

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 7345 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe