Kişilerin davranış şekillerinden psikolojilerini çözebilmenizi sağlayan 15 taktiği gelin hep birlikte öğrenelim.

1. Kötü el yazısına sahip bireylerin zeka seviyesi genellikle yüksektir. Çünkü hızlı düşünüme şeki yazıya yansır ve kötü yazıya sebebiyet verir.

2. Araştırmalar derin ve kısık sesli erkeklerin daha güven verdiğini ve kadınlar tarafında daha çok tercih edildiği saptanmıştır. Erkekler sesi tiz ve yüksek kadınlardan hoşlanırken, kadınlar tersi olarak bas ve derin sese sahip erkekleri beğenir.

3. Her zaman yerinde tavsiyeler veren kişilerin geçmişine dikkat edin. Yüksek bir ihtimalle çok zorlu bir geçmişe sahip olduğu ortaya çıkacaktır. Bu tarz kişiler büyük çoğunlukla güvenilir kimselerdir.

4.18-26 yaş aralığında kurulan arkadaşlıklar büyük çoğunlukla daha sağlam ve uzun süreli olmaktadır.

5.  Utangaç kişiler kendilerini hakkında fazla konuşamasalar bile iyi gözlemcilerdir. Etrafınızdaki utangaç kişilerle iyi ilişkiler kurarak onların bu gözlem özelliğinden faydalanabilirsiniz.

6. Karakterini çözmek istediğiniz kişinin, restoran, kafe ve benzeri yerlerdeki görevlilere davranış şeklini iyi inceleyin. Bu durumlar kişinin karakteri hakkında iyi bilgi kaynaklarıdır.

7. Güçlü pişmanlık duygusuna sahip insanlar, başka insanların duygularını ve düşüncelerini anlamada daha başarılıdırlar. Pişmanlık yaşama eşiği düşük olan insanlara genellikle güvenebilirsiniz.

8. İnsan beyni gülümseme hareketi ile kandırılabilir. Yani komik bir durum olmadığı halde yüzünüzü gülme pozisyonuna getirdiğinizde beyninizdeki nöronlar, mutlu olduğunuz zannederek size kendinizi iyi hissettirecektir.

9. Kadınlar bedenlerinde erkeklere kıyasla iki kat acı algılama hassasiyetine sahiptirler. Yani acıyı daha çabuk hissederler ve bu yüzden hassastırlar. Ancak şaşırtıcı biçimde daha yüksek acılara erkeklerden daha uzun katlanabilme yetisine sahiptirler.

10. Beyninizin geceleri aşırı düşünmeye maruz kalmasını engelleyemiyorsanız, kalkıp yazmaya çalışın. Bu, düşüncelerinizi organize edecek ve zihninize rahatça hakim olmanıza yardımcı olacaktır.

11. İyi geceler ve günaydın mesajları saçma gibi görünsede, beynin mutluluk merkezini aktif hale getirir ve sizi istemsiz olarak mutlu eder.

12. Korktuğunuz veya sizi sıkan düşüncelerden kaçmak yerine, kendinizi onları bilerek ve isteyerek düşünmeye zorlarsanız, yavaş yavaş bu düşünceler size rahatsız edici gelmemeye başlar. Buna psikolojide “maruz bırakma terapisi” denir. Kısaca beyininiz pes ederek o düşünceyi bayağılaştırır ve size acı vermeyi keser.

13. Az uyuyan veya çok geç yatan kişiler çoğunlukla fazla düşünmeye veya psikolojik rahatsızlıklara meyillidirler.

14. Bir insanın elini tuttuğunuzda daha az acı ve endişe hissedersiniz. Bu yüzden doğamız gereği acı çeken birine istemsizce elimizi uzatırız. Yakınlık kurmak istediğiniz kişiye dokunma mesafesinde durun ve her fırsatta dokunun bu o kişiyi istemsizce size alıştıracaktır.

15. Zeki insanlar sosyal ortamlarında daha az arkadaşa sahip olma eğilimindedirler. Kişi ne kadar akıllıysa, arkadaş seçimlerinde bir o kadar seçici davranmaktadır.

Kaynak:Filoji

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir