Eski kitapları kullanarak harika görseller ortaya çıkaran Mike Stilkey kitapların sırt kısmını kullanarak muhteşem tablolar yapıyor.

Yaptığı bu çalışmalar ile kendine hayran bırakan Mike Stilkey çalışmalarını yapmak için kütüphanelerin çöpe atmak için ayırdığı kitapları 2006’dan bu yana toplayarak kullanıyor. Los Angeles’lı sanatçı yüzüne bakılmayan eski kitap yığınları ile kitap sanatı koleksiyonuna yeni bir boyut kazandırmış. Yaptığı bu çalışmalar masalları anımsatırken kullanmış olduğu karakterler genelde sürrealist ögeler içeren, enstrüman çalan hayvanlardan oluşuyor.

Geçirdiği kazaya kadar sanatla hiçbir ilgisi olmayan Mike kazadan sonra sanatla tanışarak kitapların içine ya da kapaklarına resim yapmaya başlamış. Daha sonra aklına bu ilginç fikir gelmiş ve kitap sırtlarını  muhteşem tablolar için kullanmaya başlamış.

İnsanların bir çoğu yaptığı sanatı saygıyla karşılayarak hayran olurken yüzde birlik kısmının kitaplara zarar verdiğini sandığını söyleyen Mike şöyle söylemektedir :

‘’Kitaplar ölüyor. Çöpe atılan kitap sayısı çok fazla.Bu çılgınlık.Üzerine bir şeyler çizdiğim zaman onlara ikinci bir şans vermiş oluyorum.’’

Hayaleturk.com'da yayımladığımız yazılardan haberdar olmak için mail adresin ile tek tıkla abone olabilirsin.

Diğer 10321 aboneye katılın

e-posta adresiniz:

DMCA.com Protection Status

sanalbasin.com üyesidir